Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୃଷକଙ୍କ ପରି ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବଳିଦାନ, ତେବେ ଯାଇ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁ ହେବ ୩୭୦: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ‘ଦୁର୍ଘଟଣା’ କହିଲେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ : ମୋଦିଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ

5/03/2019 at 11:59 AM

ଦିଲ୍ଲୀ ୫/୩ : ଦେଶରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ସରଗରମ ହେଇଚି ରାଜନୀତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ବିରୋଧୀ ପୁଲବାମା ହମଲା ଏବଂ ଵାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ‘ଦୁର୍ଘଟଣା’ର ନାଁ ଦେଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ | ପାକିସ୍ତାନ ଵାଲାକୋଟରେ ହୋଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଶ୍ନ କେଉଁ ଦଳର କିମ୍ବା ଶାସନର ନୁହଁ | ପ୍ରଶ୍ନ ସେହି ମା’ ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କର ଯେଉଁମାନେ ହମଲାରେ ନିଜ ପୁଅ ଏବଂ ଭାଇଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି |

ମୋଦିଙ୍କୁ ଏହିସବୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ | ବିଜେପି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ସଫଳତାକୁ ନିଜ ସଫଳତା କହି ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଛି |


ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏନେଇ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟ କରିଚାଲିଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆମକୁ ଆମ ସେନାର ବାହାଦୁରି ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଏବଂ ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ | ମୁଁ ମୋର ଅନେକ ପରିଚିତ ବନ୍ଧୁ ତଥା ନିକଟତର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦେଖିଛି, ସେମାନେ କିଭଳି ନିଜ ପରିବାର ଛାଡି ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା କରନ୍ତି | ଆମେ ତାଙ୍କର ସମ୍ମାନ କରୁଛୁ | କିନ୍ତୁ ପୁଲୱାମା ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ବାୟୁସେନା ଦ୍ଵାରା କରାଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ କିଛି ବିଦେଶୀ ମିଡ଼ିଆରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି | ଯାହାଫଳରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି |”


ଏତିକି ରେ ଶାନ୍ତି ହୋଇନଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ | ସେ ଆହୁରି ପ୍ରଶ୍ନବାଣ ଛାଡିଛନ୍ତି ମୋଦିଙ୍କ ଉପରକୁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ କହୁଛନ୍ତି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହୁଛନ୍ତି ୨୫୦ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ଏପଟେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହୁଛନ୍ତି ୪୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଏସ ଆଲୁବାଳିଆ କହୁଛନ୍ତି ଜଣେ ବି ମରିନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ନକହି ମୌନ ରହୁଛନ୍ତି | ଦେଶବାସୀ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିଏ ମିଛୁଆ |

   Related Posts