Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ‘ଦୁର୍ଘଟଣା’ କହିଲେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ : ମୋଦିଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ

5/03/2019 at 11:59 AM

ଦିଲ୍ଲୀ ୫/୩ : ଦେଶରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ସରଗରମ ହେଇଚି ରାଜନୀତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ବିରୋଧୀ ପୁଲବାମା ହମଲା ଏବଂ ଵାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ‘ଦୁର୍ଘଟଣା’ର ନାଁ ଦେଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ | ପାକିସ୍ତାନ ଵାଲାକୋଟରେ ହୋଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଶ୍ନ କେଉଁ ଦଳର କିମ୍ବା ଶାସନର ନୁହଁ | ପ୍ରଶ୍ନ ସେହି ମା’ ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କର ଯେଉଁମାନେ ହମଲାରେ ନିଜ ପୁଅ ଏବଂ ଭାଇଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି |

ମୋଦିଙ୍କୁ ଏହିସବୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ | ବିଜେପି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ସଫଳତାକୁ ନିଜ ସଫଳତା କହି ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିଛି |


ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏନେଇ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟ କରିଚାଲିଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆମକୁ ଆମ ସେନାର ବାହାଦୁରି ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଏବଂ ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ | ମୁଁ ମୋର ଅନେକ ପରିଚିତ ବନ୍ଧୁ ତଥା ନିକଟତର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦେଖିଛି, ସେମାନେ କିଭଳି ନିଜ ପରିବାର ଛାଡି ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା କରନ୍ତି | ଆମେ ତାଙ୍କର ସମ୍ମାନ କରୁଛୁ | କିନ୍ତୁ ପୁଲୱାମା ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ବାୟୁସେନା ଦ୍ଵାରା କରାଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ କିଛି ବିଦେଶୀ ମିଡ଼ିଆରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି | ଯାହାଫଳରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି |”


ଏତିକି ରେ ଶାନ୍ତି ହୋଇନଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ | ସେ ଆହୁରି ପ୍ରଶ୍ନବାଣ ଛାଡିଛନ୍ତି ମୋଦିଙ୍କ ଉପରକୁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ କହୁଛନ୍ତି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହୁଛନ୍ତି ୨୫୦ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ଏପଟେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହୁଛନ୍ତି ୪୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଏସ ଆଲୁବାଳିଆ କହୁଛନ୍ତି ଜଣେ ବି ମରିନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ନକହି ମୌନ ରହୁଛନ୍ତି | ଦେଶବାସୀ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିଏ ମିଛୁଆ |

   Related Posts