Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଣ ଗୋଦାମରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୫ ମୃତ, ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, କ୍ଷତିପୂରଣ ଘୋଷଣା କଲେ ସିଏମ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ, ୨୮ରୁ ୩ ଦିନ ବର୍ଷିବ: ଦକ୍ଷିଣରେ ହାଲକା ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ରାତି ୮ଟା ଯାଏଁ ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ
  • ||

ସିଦ୍ଧୁ-କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିବାଦ ଛିଡୁନି : ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର, ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ଅଟକିଛନ୍ତି ଅମରିନ୍ଦର

18/05/2021 at 10:01 AM

ପଞ୍ଜାବ ୧୮/୫ : ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏବଂ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଦିନକୁ ଦିନ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କନ୍ଦଳ ଲାଗିରହିଛି । ଯାହାକି ଏବେ ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଦେଇଛି । ଦଳ ଆଶଙ୍କା କରୁଛି ଯେ ଯଦି ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ଜାରି ରହେ ତେବେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ଦଳର ଅସୁବିଧା, ଯେ ଏହି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ଚାପ ଦେବା ସ୍ଥିତିରେ ନାହିଁ ।

କଂଗ୍ରେସର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ କ୍ୟାପଟେନ ଏବଂ ସିଦ୍ଧୁ ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି । ସିଦ୍ଧୁ ଉପ ମନ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାବେଳେ କ୍ୟାପଟେନ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଅଧିକ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି । କୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ଏହି ଦୁଇଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ସିଦ୍ଧୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି ।

ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୁନୀଲ ଜାଖର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଅନେକ ଦଳର ନେତା ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସିଦ୍ଧୁ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏହା କରୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଉନି । ସିଦ୍ଧୁ କେବଳ ଅମୃତସରରେ ସୀମିତ ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ ଅମୃତସରଙ୍କ ଠାରୁ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ପଞ୍ଜାବର କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଦଳର ବଡ଼ ଚେହେରା ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯଦି ଦଳ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରେ, ତେବେ ବିଜୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ । ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପରାଜୟ ପରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଚାପ ଦେବା ସ୍ଥିତିରେ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳକୁ ଆସନ୍ତା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

   Related Posts