Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପଞ୍ଜାବରେ ଅସନ୍ତୋଷରେ ପଡିପାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ! ସିଦ୍ଧୁ ହୋଇପାରନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି, ୨କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତିଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ନିଯୁକ୍ତି

16/07/2021 at 9:36 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୬/୦୭: ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦୂର ହେବ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ଥିବା ମତଭେଦ । ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ଏହାର ସମାଧାନ ଖୋଜି ପାଇଛନ୍ତି । ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି କରାଯାଇପାରିବ । ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବନାଇବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ବଡ ହାତ ରହିଛି । ଏହାସହ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଯଦି ସିଦ୍ଧୁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଦୁଇଜଣ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବି ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଜଣେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଜାତିର ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏହା ଘଟିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଦଳର ସଭାପତି ଶିଖ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ କ୍ରୋଧିତ କରିବେ ନାହିଁ । ପଞ୍ଜାବରେ ଜନସଂଖ୍ୟାର ୫୭.୫୯ ପ୍ରତିଶତ ଶିଖ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୩୮.୪୯ ପ୍ରତିଶତ ହିନ୍ଦୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଉଭୟ ଧର୍ମରେ ୩୧.୯୪ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି କରାଯିବା ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ବଡ ନେତାମାନେ କିଛି କହୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ପଞ୍ଜାବର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ହରିଶ ରାୱତ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ । ସିଧାସଳଖ ଏ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ନଦେଇ ବୁଲେଇ ବଙ୍କେଇ ଏ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts