Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠୁ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ, ଦିନ ୧ଟା ଯାଏଁ ପାଠ ପଢିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜି ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ ଅଭିନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ, ରାଜସ୍ଥାନର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଟେଲରେ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • କରୋନା ଟିକା ନେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ ବଦଳରେ ବାଲେଶ୍ୱର ପଳାଉଥିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଗାଡିରୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ରୋଗୀଙ୍କ ମାଆ
  • ||

ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ପରାଜୟ ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗକୁ ଅଭିଯୋଗ କଲା କଂଗ୍ରେସ: ଇଭିଏମ ମେସିନ ଭୁଲ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ

11/12/2018 at 3:17 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧୨ : ତେଲେଙ୍ଗାନାର ୧୧୯ ସିଟ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଟିଆରଏସ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି | ୧୧୯ ସିଟ ମଧ୍ୟରୁ ଟିଆରଏସ ୮୦ ଟି ସିଟ ହାସିଲ କରିଛି | ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସରକାର ଗଢିବା ପାଇଁ ୬୦ ସିଟ ଦରକାର | ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ କଂଗ୍ରେସ ୨୦ଟି ସିଟରେ ଆଗୁଆ ଅଛି | ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ୨ଟି ସିଟ ହସିଲା କରିଛି |ଏଆଇଏମଆଇଏମ ୬ଟି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ୨ଟି ସିଟରେ ଆଗୁଆ ଅଛି |


ଇତି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳ ତେଲେଙ୍ଗାନା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଇଭିଏମ ମେସିନରେ କିଛି ଗଡବଡ ଥିଲା | ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ପ୍ରଥମ ସିଟ ଏଆଇଏମଆଇଏମକୁ ଯାଇଛି | ଏଆଇଏମଆଇଏମ ନେତା ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓବୋସିଙ୍କ ଭାଇ ଆକ୍ବରୁଦ୍ଦିନ ଓବୋସି ଚନ୍ଦ୍ରୟାନଗୁଟ୍ଟା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ଚାରମିନାର ସିଟରୁ ମଧ୍ୟ ଏଆଇଏମଆଇଏମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୁମତାଜ ଏହମଦ ଖାନ ୩୩ ହଜାର ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ଟିଆରଏସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରିଶ ରାଓ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ୧.୨ ଲକ୍ଷ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ବରଘାନପଟ ସିଟରେ ଟିଆରଏସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅରୁରୀ ରମେଶ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ଟିଆରଏସ ସାଂସଦ କବିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଜନତା ତାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଥିବା ସେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଜନତା ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ସେ ତାହାର ସଦୁପଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଜନତା ତାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ଭୋଟ ଦେଇ ବିଜୟୀ କରେଇବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts