Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||

ବେବିନା ମାମଲା : ଜଷ୍ଟିସ୍ ପି କେ ମହାନ୍ତି କମିଶନ ରିପୋର୍ଟ କୁଆଡେ ଗଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କଲା କଂଗ୍ରେସ, କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଆଇଓ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

7/01/2019 at 1:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୭|୧: ବେବିନା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଏବଂ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରାୟ ସଂପର୍କରେ ଅମାନବୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ଉପରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ  ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ଆଜି ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନୂଆ ଦାବି ଉଠାଇଛି । ବେବିନା ଘଟଣାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବସାଇଥିବା ପି କେ ମହାନ୍ତି କମିଶନ ୨୦୧୬ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ୪ଶହ ପୃଷ୍ଠାର ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ କାହିଁକି ସର୍ବସାଧାରଣ ନକରି ଚାପି ବସିଛନ୍ତି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି । କଂଗ୍ରେସ ମିଡିଆ ସେଲ୍ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସତ୍ୟପ୍ରକାଶ ନାୟକ ଏବଂ ସୁଦର୍ଶନ ଦାସ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କାହା ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପି କେ ମହାନ୍ତି କମିଶନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିନାହାନ୍ତି ।

କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଓ ବିଜେଡି ଭିତରେ ସଲାସୁତରା ହୋଇ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଖସାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ମାମଲାର ୨ଜଣ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସାକ୍ଷୀ ଦୁଯ୍ୟୋଧନ ସ୍ବାଇଁ ଏବଂ ଧରଣୀଧର ସାହୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଯେଉଁ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ଅଦାଲତରେ କାହିଁକି ସେ ବୟାନ ଦେଲେନାହିଁ ତାହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଜାଣିଶୁଣି ବିଜେଡି ପ୍ରରୋଚନାରେ ଏ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ସାକ୍ଷୀ କରିଥିଲା ଓ ସେହି ପ୍ରରୋଚନାରେ ଏମାନେ ଅଦାଲତରେ ବୟାନ ବଦଳାଇଦେଲେ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ କହିଛି । ତଦନ୍ତରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ବା ଠିକ୍ ଢଙ୍ଗରେ ତଦନ୍ତ ନକରିବା ଯୋଗୁଁ ଯଦି ବେବିନା ମାମଲାର ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖସିଗଲେ ତାହେଲେ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଆର ସି ସେଠୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାହିଁକି ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଗଲା ନାହିଁ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ।

ଗୃହ ବିଭାଗ ଖୋଦ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧିନରେ ରହିଛି । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ବିଫଳତା ନେଇ ନବୀନ ବାବୁ ଉତ୍ତର ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ସହ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ପାଖରେ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଦାବି କରିଛି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ନିଶିକାନ୍ତ ମିଶ୍ର ଓ ଓମ୍ ପ୍ରକାଶ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

   Related Posts