Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ସାମ୍ନାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ନିଧନ, ଫାଶିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଶରୀର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହାଣିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ : ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିର ମାରାଥନ୍ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଶଙ୍ଖ ଧରିଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ନେତା
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ୧୦୮ ଆମୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ, ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୋହିଲେ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୁମର ଖୋଲିଲେ କି ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ? ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପଚରାଗଲା ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନିମାପଡା : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ କରିବା ନେଇ ବିଏସଏଫର ଫ୍ଲାଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ
  • ||

ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ୱାଗ : ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଦାବି, କଳା ପତାକା ଦେଖାଇ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ

17/02/2019 at 2:20 PM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୧୭/୨ : ପଞ୍ଜାବର କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ପାକିସ୍ତାନ ସପକ୍ଷରେ ବୟାନ ଦେଇ ଟ୍ରଲର ଶିକାର ହେବା ସହ ତାଙ୍କୁ କପିଲ ଶର୍ମା ଶୋ’ରୁ ବିଦା କରିଦିଆଯାଇଛି | ତଥାପି ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ ବାଦ ପଡ଼ିନାହିଁ | ପୁଲୱାମା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲାରେ ୪୨ ଯବାନ ସହିଦ ହେବାପରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସୁସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପାଇଁ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧୁ | ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଛି | ସିଦ୍ଧୁ ନିଜେ କଂଗ୍ରେସର ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି | ଲୁଧିଆନାର କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପବନ ଦିୱାନ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସରୁ ବରଖାସ୍ତ କରି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |


ଗତକାଲି ସିଦ୍ଧୁ ପାକିସ୍ତାନ ସପକ୍ଷରେ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦ ହମଲା ପାଇଁ କୌଣସି ଦେଶକୁ ଦୋଷାରୋପ କରିବା ଅନୁଚିତ | କେତେକେ ଦୁଷ୍ଟ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକ ତଥା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶ ବଦନାମ ହେଉଛି | କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କାରନାମା ପାଇଁ ଉଭୟ ଦେଶର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବା କଥା ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ସିଦ୍ଧୁ | ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା | ପଞ୍ଜାବ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛି | ଲୁଧିଆନାର ଏକ ପାର୍କରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସିଦ୍ଧୁ ପହଂଚିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବିଜେପି କର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ | ବିଜେପି ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି କଳା ପତାକା ଦେଖାଇଥିଲା |


ସିଦ୍ଧୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦେଶର ସବୁ ନେତକୁ ଭିଭିଆଇପି ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଉଛି | ଯଦି ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଯବାନ ପୁଲୱାମା ଦେଇ ଯାଉଥିଲେ ତେବେ ସରକାର ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା କଥା | ଯଦି ଯବାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥାନ୍ତା ତାହେଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲା ଅସଫଳ ହୋଇଥାନ୍ତା ଏବଂ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇନଥାନ୍ତେ | ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ ଆଲିଙ୍ଗନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ମୁହଁ ଖୋଲିଥିଲେ ସିଦ୍ଧୁ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ରକ୍ଷା କରି ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବିନା ନିମନ୍ତ୍ରଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ |


କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଏନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବୟାନରେ କଂଗ୍ରେସର କିଛି ଯାଏ ଆସେ ନାହିଁ |

   Related Posts