ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୈଳ ଦର ଉପରେ ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ କମାଇଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫ ଓ ଡିଜେଲ୍ ୭ ଟଙ୍କା କମିଲା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ମାନସ ମନ୍ଥନ

21/08/2018 at 1:04 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧/୮ : ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ । ତୃତୀୟ ଦିନରେ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ବୈଠକ ବସିବ । ଆଜି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ । ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ପ୍ରଭାରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ବିଶେଷ କରି ଯେଉଁମାନେ କମ ଭୋଟରେ ହାରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ପିଇସି । ନିଜ ନିଜ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ କଣ ସମସ୍ୟା ରହିଛି , କେଉଁଠି ଅସୁବିଧା ରହୁଛି , ବର୍ତ୍ତମାନ ସଙ୍ଗଠନ କେମିତି ରହିଛି, ସଙ୍ଗଠନ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ କଣ କରାଯାଇପାରିବ ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ । ଗତକାଲି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ନେଇ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଦିନତମାମ ମାନସ ମନ୍ଥନ ହୋଇଥିଲା । ବୈଠକରେ ୪ଟି ମାନଦଣ୍ତରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ଯେଉଁମାନେ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଅମାନତ ହରାଇ ଥିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିବ ନାହିଁ । ସେହିପରି ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଯେଉଁମାନେ ୫ ହଜାରରୁ ୧୦ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ଭୋଟ୍ ପାଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନୂଆ ମୁହଁ ଦିଆଯିବ । ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିବ । ଶେଷରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ଟିକେଟ୍ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିବ ବୋଲି ପିଇସି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ତିନିଦିନିଆ ପିସିସ ବୈଠକରେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ସଂଗଠନକୁ କିପରି ସୁଦୃଢ କରାଯାଇପାରିବ, ଏହା ସହ ପ୍ରତି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଂଗଠିତ କରିବା ପାଇଁ ରୋଡମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ।

   Related Posts