Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ-ବାମ ଦଳ ମେଣ୍ଟ : ୧୯୩ଟି ଆସନରେ ସରିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହା ଭାଗରେ ପଡିଛି କେତେ ସିଟ୍

28/01/2021 at 3:37 PM

କୋଲକାତା ୨୮/୦୧ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଳେଣି ସମରସଜ୍ଜା । ତେବେ ବେଙ୍ଗଲ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ସହ ମିଶି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ ।

ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ସହ ହୋଇଥିବା ମେଣ୍ଟରେ ଏଯାଏଁ ପ୍ରାୟ ୧୯୩ ସିଟ୍‌ରେ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିବା ମୋଟ ୧୯୩ ଆସନରୁ ୯୨ଟିରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ସିପିଏମ୍) ୧୦୧ଟି ସିଟ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବେ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୋଟ ୨୯୪ଟି ସିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରୁ ୧୯୩ ସିଟ୍‌ରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ଏବଂ ବାକି ୧୦୧ ସିଟ୍‌ରେ ସିପିଆଇ ଏବଂ ମେଣ୍ଟରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦଳମାନେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବେ । କାହାକୁ କେତେ ସିଟ୍‌ ମିଳିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଛି ବୋଲି ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ସହ ମିଶି କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ୍‌ ପାର୍ଟିମାନେ ୩୩ଟି ସିଟ୍‌ ହାତେଇଥିଲେ । ତେବେ ଏଥର ମଧ୍ୟ ତାହା ପୁଣି ଥରେ ଦୋହରିବ ବୋଲି ଣୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହା ସହ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିରେ ହୋଇଥିବା ତୁମୁଳ କାଣ୍ଡ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ ।

 ଅଧିର ରଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି ଦେଶର ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଏଜେନ୍ସି ବିଫଳ । ସରକାର ଜାଣିଶୁଣି ଏପରି କରିଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଯାହା କିଛି ବି ହୋଇଛି ସେସବୁ ସରକାରଙ୍କ ଜାଣତରେ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯେଉଁମାନେ ବି ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଛନ୍ତି, ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ଖଲିସ୍ତାନୀ ଏବଂ ଦେଶଦ୍ରୋହୀର ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଉଛି ।

   Related Posts