Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତାମିଲନାଡ଼ୁରେ ଛିଡ଼ିଲା ମେଣ୍ଟର ଭାଗବଣ୍ଟରା , ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସ୍ ଓ ଆପ୍ ଲଢ଼ିବେ ଅଲଗା ଅଲଗା

5/03/2019 at 7:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୩: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଓ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ ହେଲା ଅଜିତ ସିଂଙ୍କ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକଦଳ ବା RLD । ପୂର୍ବରୁ ବିଏସପି ୩୮ ଓ ଏସପି ୩୭ଟି ଆସନରେ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ବାକି ଥିବା ୫ଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଆରଏଲଡି ତିନିଟି ଆସନରେ ଲଢ଼ିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ଯାହା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ମଥୁରା, ବାଗପତ୍ ଓ ମୁଜାଫରନଗର ।ଖୋଲ୍ ଆରଏଲଡି ମୁଖ୍ୟ ଅଜିତ ସିଂ ବାଗପତ୍‌ରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ ମଥୁରାରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ । ତେବେ ପୂର୍ବ ଘୋଷଣା ମୁତାବକ  ଆମେଠି ଓ ରାୟବରେଲୀ  ଆସନକୁ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଛାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଛି ।

ତାମିଲନାଡ଼ୁରେ ଏନଡିଏ ପରେ ୟୁପିଏ ମେଣ୍ଟର ଗଣିତ ଛିଣ୍ଡିଛି । ତାମିଲାନାଡ଼ୁ ଓ ପୁଡୁଚେରୀରେ ଥିବା ୪୦ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ଡିଏମକେ ୨୦ଟି ଆସନରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ୧୦ଟି ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ । ସେହିପରି ସିପିଆଇ, ସିପିଆଇଏମ୍ ଓ ଭିସିକେ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ଆସନ ଏବଂ MDMK, KDMK, IJK ଓ IUML ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ।

  ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କିନ୍ତୁ ମେଣ୍ଟ ଫର୍ମୁଲା ଛିଣ୍ଡିନି । ପୂର୍ବରୁ ସରକାରରେ ଥିବା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଅଲଗା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ସବୁ ଚର୍ଚ୍ଚା, ଆଲୋଚନା ଉପରୁ ଅଳନ୍ଧୁ ହଟାଇଛି । ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଦଳ ଏକୁଟିଆ ହିଁ ମୈଦାନକୁ କୁଦିବ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଶୀଲା ଦୀକ୍ଷିତ । ସେପଟେ ଶୀଲାଙ୍କ ଘୋଷଣା ପରେ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ନିଶାନା ସାଧିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ । ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଅନୈତିକ ମେଣ୍ଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହାର ଉଚିତ ଜବାବ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କେଜ୍ରିୱାଲ ଟ୍ବିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts