Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ କରିଥିଲା ହତ୍ୟା, ପାରାଦୀପରୁ ହେଲା ଗିରଫ
  • ||
  • ଜାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ୨ଦିନ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||

ଆସାମ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଏକାଠି ହେବେ ୬ ରାଜନୈତିକ ଦଳ, ଶାସକ ଦଳକୁ ଦେବେ ଟକ୍କର

20/01/2021 at 2:40 PM

ଗୌହାଟି, ୨୦/୦୧: ଆସାମରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପାଞ୍ଚଟି ବିରୋଧୀ ଦଳ ମିଶି ମେଣ୍ଟ ଗଠନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ଫ୍ରଣ୍ଟ ବା ଏଆଇୟୁଡିଏଫ, ସିପିଆଇ, ସିପିଆଇ (ଏମ୍), ସିପିଆଇ (ଏମ୍ଏଲ୍), ଏବଂ ଆଞ୍ଚଳିକ ଗଣ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସାମିଲ୍ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଏବେ ଶାସନ କରୁଥିବା ବିଜେପି ବିପକ୍ଷରେ ଏପ୍ରିଲ୍ ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମେଣ୍ଟ ଗଠନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭୂପେଶ ବାଘେଲ୍‌ଙ୍କୁ ସହ ଅନ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକମାନେ ମିଶି ମେଣ୍ଟ ଗଠନ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସ ଦେଇଥିବା ଇସ୍ତାହାରରେ ୩୬ଟି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨୪ଟି ପୂରଣ ହୋଇଥିବା ବାଘେଲ୍ କହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଜିଏସ୍‌ଟି କଲେକ୍ସନକୁ ନେଇ ଛତିଶଗଡ଼ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଆସାମ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ସଭାପତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟସଭା ସଂସଦ ରିପୁନ ବୋରା ଏନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ୬ଟି ଦଳ ବିଜେପିକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଏକାଠି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ । ଏହି ଦିନଟି ଆସାମ ରାଜନୀତିରେ ଐତିହାସିକ ଦିନ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆସାମରେ ୬ଟି ଦଳ ଏକାଠି ହୋଇ ଶାସକ ଦଳକୁ ଟକ୍କର ଦେବେ । ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଖରାପ ରାଜନୀତି କରୁଛି, ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରୁଛି, ଦଙ୍ଗା ସୃଷ୍ଟି କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଭାଗ ଭାଗ କରୁଛି । ଏଥି ସହିତ ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିକୁ ବିଜେପି ଶେଷ ସ୍ତରକୁ ନେଇଯାଇଥିବା ରିପୁନ୍ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts