Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

CAA ବିରୋଧରେ ରାଜଧାନୀରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ବରେ ଗର୍ଜିଲେ ବିରୋଧୀ

30/01/2020 at 6:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୦।୦୧ –  CAA, NRC, NPR ବିରୋଧରେ ରାଜଧାନୀରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ବରେ ଗର୍ଜିଲେ ବିରୋଧୀ । ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ଓ ରାମମନ୍ଦିର ଛକରୁ ବାହାରିଥିଲା ବିରୋଧୀଙ୍କ ବିଶାଳ ରାଲି । ଏହି ମହାମେଳିରେ କଂଗ୍ରେସ, ବାମଦଳ ସହ ୧୮ଟି ସଂଗଠନ। ….

ରାଷ୍ଟ୍ରପିତା ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୭୨ତମ ସହିଦ ଦିବସ ଅବସରରେ  CAA, NRC, NPR ବିରୋଧରେ ରାଜଧାନୀରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ବରେ ଗର୍ଜିଲେ ବିରୋଧୀ  । ଏହି ମହାମେଳିରେ ମହାମେଳିରେ କଂଗ୍ରେସ, ବାମଦଳ ସହ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ୧୮ଟି ସଂଗଠନ।  ଗଲା ୨୩ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷତା ଓ  ସମ୍ବିଧାନ ବଞ୍ଚାଅ ସପ୍ତାହର ଶେଷ ଦିନରେ ଲୋଏର ପିଏଏମ୍ଜି ଛକରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା ମହାସମାବେଶ। 

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଖୁବ୍ ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ ବିରୋଧୀ । ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାରତରେ ଏହି ଆଇନକୁ ତୀବ୍ର  ବିରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ସାମାଜିକ  ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଚେତାବାନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଏଭଳି ହୁଙ୍କାରର ଜବାବ ରଖିଛି ବିଜେପି ।

କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ  CAA, NRC, NPRକୁ କଂଗ୍ରେସ ବଡ଼ ଅସ୍ତ୍ର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ବାମପନ୍ଥୀ ଓ ବିଭିନ୍ନ ମୁସଲିମ୍ ସଂଗଠନ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଏହି ଗର୍ଜନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ କେତେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରିବ ତାହା ଉପରେ ରହିବ ନଜର ।

   Related Posts