Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ରାହୁଲ: କହିଲେ- RBIର ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୋରଙ୍କ ତାଲିକାରେ ରହିଛି ବିଜେପି ମିତ୍ରଙ୍କ ନାମ, ସେଥିପାଇଁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଉନଥିଲେ ସୂଚନା

28/04/2020 at 5:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୪: କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଶାଣିତ ସ୍ଵରରେ ହମଲା କରିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କର ଋଣ ଖିଲାପକାରୀଙ୍କ ନାମ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସଂସଦରେ ନିଜେ ପଚାରିଥିବା ପ୍ରଶ୍ନକୁ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଏବେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ନୀରବ ମୋଦୀ, ମେହୁଲ ଚୋକସି ସହିତ ବିଜେପି ମିତ୍ରଙ୍କ ନାମ ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୋର ତାଲିକାରେ ସାମିଲ କରିଛି।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆରବିଆଇରୁ ମିଳିଥିବା ଆରଟିଆଇ  ଜବାବ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ମୋଦୀ ସରକାର ଉପରେ ନିରବ ମୋଦୀ, ମେହୁଲ ଚୋକସି ଓ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ସମେତ ୫୦ ବଡ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ଖିଲାପକାରୀଙ୍କ ୬୮,୬୦୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଛାଡ କରିଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆରୋପ ଲଗାଇଛି ଯେ, ସରକାର ୨୦୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ୨୦୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬.୬୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଛାଡ କରି ଦେଇଛି।

କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ସେ ସଂସଦରେ ଦେଶର ବଡ ବଡ ୫୦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ଖିଲାପକାରୀଙ୍କ ନାମ ପଚାରିଥିଲେ, ମାତ୍ର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ଉପରେ କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଲେ ନାହିଁ। ଏବେ ଆରବିଆଇ ସେହି ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ନିରବ ମୋଦୀ, ମେହୁଲ ଚୋକସି ଓ ବିଜେପିର ଅନେକ ମିତ୍ର ଋଣ ଖିଲାପକାରୀ ନାମ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି, ଆରବିଆଇ ନିରବ ମୋଦୀ, ମେହୁଲ ଚୋକସି ଓ ବିଜେପିର ଅନେକ ମିତ୍ରଙ୍କ ନାମ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଛି। ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇନଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ , ମାର୍ଚ୍ଚ ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଲୋକସଭାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଧୋଖାଧାଡି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ। ସେ ସରକାରଙ୍କଠୁ ଦେଶର ୫୦ ବଡ ଋଣ ଖିଲାଫକାରୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ  ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ସରକାରଙ୍କୁ ବଡ ସହଜ ପ୍ରଶ୍ନ କଲି ଯେ, ଦେଶର ୫୦ ବଡ ଋଣ ଖିଲାପକାରୀ କିଏ। ମୋତେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳିଲା ନାହିଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯେଉଁ ଲୋକ ଭାରତର ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଚୋରି କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଧରି ଦେଶକୁ ଆଣିବି। ତେଣୁ ସରକାରଙ୍କୁ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କର ନାମ ପଚାରିଲି, କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତର ମିଳିଲା ନାହିଁ।

ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଅର୍ଥ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଥିଲେ ଯେ, ଏଥିରେ ଲୁଚାଇବାର କୌଣସି କଥା ନାହିଁ। ଏହାର ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ସିଆଇସିର ଓ୍ଵେବସାଇଟ୍‌ରେ ସମସ୍ତ ଋଣ ଖିଲାପକାରୀଙ୍କ ନାମ ଦିଆଯାଇଛି। ୨୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଋଣ ଖିଲାପକାରୀଙ୍କ ନାମ ଏଥିରେ ରହିଛି। ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ଏହି ଜବାବକୁ ନେଇ ସଂସଦରେ ଖୁବ୍ ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts