Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଜିତୁ ମିତ୍ର ବିଜେଡିକୁ ଫେରିବା ପରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ କାହାକୁ ମିଳିବ ଟିକେଟ? ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କୁ କେମିତି କରାଯିବ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ?

11/03/2019 at 5:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୧|୩: ପୁଣି ଘରକୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ ଜିତୁ ମିତ୍ର । ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜ୍ୟୋତିରିନ୍ଦ୍ର ନାଥ ମିତ୍ର ବିଜେପି କ୍ୟାମ୍ପ ଛାଡ଼ି ପୁଣି ଥରେ ବିଜେଡି ଶିବିରକୁ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି । ସେ ଆଜି ନବୀନ ନିବାସରେ ଖୋଦ୍‌ ଦଳ ସଭାପତିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି  । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ପାଇଁ କାମ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିତୁ ମିତ୍ର ।….

୨୦୧୪ରେ ପାର୍ଟି ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲାନି ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ବିଜେପିକୁ ବାଟ କାଟିଥିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜ୍ୟୋତିନ୍ଦ୍ର ନାଥ ମିତ୍ର । ବିଜେପିରୁ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ମାତ୍ର ୬ହଜାର ଭୋଟ୍‌ ବ୍ୟବଧାନରେ ହାରିଥିଲେ ବି  ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କୁ ଭଲ ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ ୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପୁଣି ଥରେ ଦଳକୁ ବାହୁଡ଼ିଛନ୍ତି ଜିତୁ ମିତ୍ର ।ଆଜି ନବୀନ ନିବାସରେ ଖୋଦ୍‌ ଦଳ ସଭାପତିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜିତୁ ମିତ୍ରଙ୍କ ଏହି ଘର ବାହୁଡ଼ା ସମୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଜିତୁ କହିଛନ୍ତି ‘‘ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ମୋର ପୁରୁଣା ଘର । ଏବେ ମୁଁ ଘରକୁ ଫେରିଲି ’’

୨୦୦୦ ନିର୍ବାଚନରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ  ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢ଼ି ବିଧାୟକ ହୋଇଥିବା ଜ୍ୟୋତିରିନ୍ଦ୍ର ନାଥ ମିତ୍ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ୨୦୦୪ରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ ଜିତୁ ମିତ୍ର । ୨୦୦୯ରେ ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌) ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶିବାଜୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ବେଳେ ଜିତୁ ମିତ୍ର ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ବିଧାୟକ ହୋଇଥିଲେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ । ଉଭୟଙ୍କ ଭିତରେ ମାତ୍ର ୩ହାଜର ଭୋଟର ବ୍ୟବଧାନ ଥିଲା । ଏହା ପରେ ୨୦୧୪ରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା ବିଜେଡି । ଜିତୁ ମିତ୍ରଙ୍କୁ ପାର୍ଟି ଟିକେଟ୍‌ ନଦେବାରୁ ସେ ବିଜେପି ଟିକେଟ୍‌ରେ ଲଢ଼ି ମାତ୍ର ୬ହଜାର ଭୋଟରେ ହାରିଥିଲେ ବି ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ଏଥର ମଧ୍ୟ ବିଜେପିରୁ ଟିକେଟ୍‌ ଆଶାୟୀ ଥିବା ଜିତୁ ମିତ୍ରଙ୍କୁ ପୁଣି ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ସଫଳ ହୋଇଛି ବିଜେଡି । ତେବେ ଜିତୁଙ୍କ କହିବା କଥା ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିଜେଡିର ସାଂଗଠନିକ ସ୍ଥିତି ବେଶ୍‌ ଦୃଢ଼ ରହିଛି । ଏଠାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିବା ସମ୍ଭବପର ନୁହେଁ ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ଜିତୁ ମିତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତି ଜନ ସମର୍ଥନକୁ ଦେଖି ୧୯ରେ ତାଙ୍କୁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏମିତିରେ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କୁ କେମିତି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବ ତାକୁ ବି ଦେଖିବାର କଥା ।

   Related Posts