Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ରାସ୍ତାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଓ ବୋମାମାଡ଼: ସ୍କର୍ପିଓରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୪ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର, ୨ ଜଣଙ୍କୁ କାବୁ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

27/05/2021 at 9:12 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ ୨୭/୫:  ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଗଁନ୍ଦିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋକେଇଦା ଗାଁରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଆଗ୍ରୋଭେଟ ନାମକ ଏକ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ମାଲିକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଦଖଲକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏପରିକି କଟକ ନଖରା ଅଂଚଳର କିଛି ଯୁବକଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଗାଡ଼ିରେ ନେଇ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ମାଲିକ କୋକେଇଦା ଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।  ଏହି ଯୁବକମାନେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଉପରକୁ ବୋମା ମାଡ଼ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଫଳରେ ଅଜୟ ଦେହୁରୀ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହି ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ କୋକେଇଦା ଗ୍ରାମରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ଜଣ ସ୍କର୍ପିଓରେ ଖସି ପଳାଇଥିବା ବେଳେ ଏକ ସ୍ୱିଫ୍ଟ କାରରେ ଆସିଥିବା ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ କାବୁ କରିଛନ୍ତି ।  ଖବର ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଗଁନ୍ଦିଆ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି କାରକୁ ଜବତ କରିଥିବା ସହ କାବୁ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ  ଅଟକ ରଖିଛି ।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହି କୋକେଇଦା ଗ୍ରାମରେ କଟକ ନଖରା ଅଂଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଆଗ୍ରଭେଟ ନାମକ ଏକ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ତିଆରି କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପୂର୍ବରୁ ସରକାରୀ ଜମିରେ ଗଛ ଲଗାଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଜଙ୍ଗଲକୁ କାଟି ରାସ୍ତା ନେବାକୁ ଦାବି କରୁଥିଲା କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ମାଲିକ। ତେବେ ଏହାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ବିରୋଧ କରି ଆସୁଥିଲେ । ଜଙ୍ଗଲ ଜମିକୁ ଜବର ଦଖଲ କରିବା ଉଦ୍ୟମ କରି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ମାଲିକ ନାନା ଧମକ ଚମକ ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ । ଏହା ସହ ଆଜି ଭଡ଼ାଟିଆ ଗୁଣ୍ଡାମାନଙ୍କୁ ଧରି କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ମାଲିକ ଗାଁରେ ବୋମାମାଡ କରିବା ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

   Related Posts