Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଆୟେଶା ସୁଲତାନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା, ‘ଜୈବିକ ଅସ୍ତ୍ର’ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିବାଦ

11/06/2021 at 3:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୦୬: ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଆୟେଶା ସୁଲତାନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ଆୟେଶା ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଖୋଡା ପଟେଲଙ୍କ କୋଭିଡ ପରିଚାଳନାକୁ ସମାଲୋଚନା କରି ତାଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ପଠାଯାଇଥିବା “ଜୈବିକ-ଅସ୍ତ୍ର” ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଆୟେଶାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ଆୟେଶା ସୁଲତାନାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ଗ୍ରହଣ କରିଛି, ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ଏବଂ ଅପମାନଜନକ ଭାଷାର ବ୍ୟବହାର ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

PunjabKesari

ଏହି ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ ଆୟେଶା ସୁଲତାନା ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଡିବେଟ୍ ସମୟରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପଟେଲ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଶୂନ୍ୟ ମାମଲା ଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ବଢି ଦିନକୁ ୧୦୦ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିପାରେ ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜୈବିକ-ଅସ୍ତ୍ର ନିୟୋଜିତ କରିଛନ୍ତି।

ଆୟେଶା ସୁଲତାନଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ରାସ୍ତାରେ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ବିଜେପିର ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ ମୁଖ୍ୟ ସି ଅବଦୁଲ ଖାଦର ହାଜି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦେଶପ୍ରେମ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଅପବିତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି।

ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଫେସବୁକରେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ରକ୍ଷା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମୋ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ପୁଣିଥରେ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ସତ୍ୟ ଜିତିବ। ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପରୁ ଜଣେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଏହି ମାମଲାକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ମୁଁ ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲି ସେହି ଭୂମି ପାଇଁ ମୁଁ ମୋର ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିବି । ଆମେ କାହାକୁ ଭୟ କରୁନାହୁଁ, ମୋର ସ୍ୱର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ଜୋରରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts