Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

କଏଦୀ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ

20/06/2019 at 6:07 PM

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ୨୦/୬: କରଞ୍ଜିଆ ଜେଲରୁ କଏଦୀ ଫେରାର ପାଇଁ କିଏ ଦାୟୀ ?  ଜେଲର ନା ଜେଲ୍‌ ର କର୍ମଚାରୀ ?  ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ କରଞ୍ଜିଆ ଉପକାରାଗାରରୁ ଭାଗବାନ ଟୁଡୁ ନାମକ ଜଣେ କଏଦୀ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ଜେଲ କର୍ମଚାରୀ ସୁକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କଏଦୀ ଭଗବାନ ଟୁଡୁକୁ ଜେଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଟୁଡୁ ତାଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ନିଜସ୍ବ କାମରେ ଲଗାଉଥିଲେ । ସେହିଠାରୁ ହିଁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି ଭଗବାନ ଟୁଡୁ ।ତେବେ ଭଗବାନ ଟୁଡୁ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଏଥିପାଇଁ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀ ସୁକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ଉପରେ ପାଲଟା ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି ଜେଲର । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୁକାନ୍ତ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩ଦିନ ହେବ ଘରୁ କେଉଁଆଡେ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କରଞ୍ଜିଆ ଥାନାରେ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସୁକାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ।

ଆଉ ଏ ହେଉଛି ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍‌ ହାତରେ ଲାଗିଥିବା କରଞ୍ଜିଆ ଜେଲ୍ର ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ଭିଜୁଆଲ୍‌ । ଯେଉଁଠି ଜେଲ ପରିସରରେ ଚାଲିଛି ମଦ ମାଂସ ଭୋଜି । ଏହି ଭୋଜିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଜେଲର ବଡ ବାବୁମାନଙ୍କ ସହ ବିଚାରଧୀନ ବନ୍ଦୀ । ଅଫିସରଙ୍କ ସହ ଜେଲର କଏଦୀ ମଧ୍ୟ ସିଗାରେଟ ଟାଣୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଅଫିସର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଦେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏପରିକି ଜେଲର ଦୁଇଟି ଯାକ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲା ଥିବା ଭିଜୁଆଲ୍‌ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଜେଲ ମାନୁଆଲକୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବିଚାରଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଓ କଏଦୀ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଚାକର ଭଳି ଜେଲ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଖଟାଉଥିବା ବି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ।

ମାଓ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାତି ହେଲେ ଜେଲ ଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି କରାଯିବା କଥା । ଆଉ ଯେଉଁଠି ରାତିରେ ଖୁଲମଖୁଲା ଭୋଜିର ଆସର ଚାଲୁଛି ସେଠି ଜେଲ୍‌ କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମାନ ।

   Related Posts