Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସାନି ବିଜ୍ଞପ୍ତି, ମେ ୧୩ରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ରକ୍ତ ମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ୨ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନୂଆ SOP ଲାଗୁ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ନିକଟରେ ପଡିଛି ଏକ ସାଇକେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫ ସହରରେ ପାରଦ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢିବ ତାତି
  • ||

କଏଦୀ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ

20/06/2019 at 6:07 PM

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ୨୦/୬: କରଞ୍ଜିଆ ଜେଲରୁ କଏଦୀ ଫେରାର ପାଇଁ କିଏ ଦାୟୀ ?  ଜେଲର ନା ଜେଲ୍‌ ର କର୍ମଚାରୀ ?  ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ କରଞ୍ଜିଆ ଉପକାରାଗାରରୁ ଭାଗବାନ ଟୁଡୁ ନାମକ ଜଣେ କଏଦୀ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ଜେଲ କର୍ମଚାରୀ ସୁକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କଏଦୀ ଭଗବାନ ଟୁଡୁକୁ ଜେଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଟୁଡୁ ତାଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ନିଜସ୍ବ କାମରେ ଲଗାଉଥିଲେ । ସେହିଠାରୁ ହିଁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି ଭଗବାନ ଟୁଡୁ ।ତେବେ ଭଗବାନ ଟୁଡୁ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଏଥିପାଇଁ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀ ସୁକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ଉପରେ ପାଲଟା ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି ଜେଲର । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୁକାନ୍ତ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩ଦିନ ହେବ ଘରୁ କେଉଁଆଡେ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କରଞ୍ଜିଆ ଥାନାରେ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସୁକାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ।

ଆଉ ଏ ହେଉଛି ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍‌ ହାତରେ ଲାଗିଥିବା କରଞ୍ଜିଆ ଜେଲ୍ର ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ଭିଜୁଆଲ୍‌ । ଯେଉଁଠି ଜେଲ ପରିସରରେ ଚାଲିଛି ମଦ ମାଂସ ଭୋଜି । ଏହି ଭୋଜିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଜେଲର ବଡ ବାବୁମାନଙ୍କ ସହ ବିଚାରଧୀନ ବନ୍ଦୀ । ଅଫିସରଙ୍କ ସହ ଜେଲର କଏଦୀ ମଧ୍ୟ ସିଗାରେଟ ଟାଣୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଅଫିସର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଦେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏପରିକି ଜେଲର ଦୁଇଟି ଯାକ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲା ଥିବା ଭିଜୁଆଲ୍‌ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଜେଲ ମାନୁଆଲକୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବିଚାରଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଓ କଏଦୀ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଚାକର ଭଳି ଜେଲ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଖଟାଉଥିବା ବି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ।

ମାଓ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାତି ହେଲେ ଜେଲ ଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି କରାଯିବା କଥା । ଆଉ ଯେଉଁଠି ରାତିରେ ଖୁଲମଖୁଲା ଭୋଜିର ଆସର ଚାଲୁଛି ସେଠି ଜେଲ୍‌ କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମାନ ।

   Related Posts