Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଉତ୍କଟ ଜାତିପ୍ରଥା : ଅନ୍ୟ ଜାତିରେ ବାହା ହେଲେ ବୋଲି ସମାଜରୁ ବାସନ୍ଦ ହୋଇଥିଲେ, ଏବେ ମରିଗଲା ପରେ ଶବ ବି ନେବାକୁ ଆସିଲେନି ସାହି ଭାଇ

13/11/2018 at 10:19 PM

ଦେବଗଡ଼ ୧୩/୧୧: ଅନ୍ୟ ଜାତିରେ ବାହା ହେଲେ ବୋଲି ସମାଜରୁ ବାସନ୍ଦ ହେଲେଜାତି ଭାଇ କୌଣସି ସାମାଜିକ କାମକୁ ଡାକିଲେ ନାହିଁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଲା ନାହିଁ ଶେଷରେ ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ମରିଗଲା ପରେ ବି ଶବ ନେବାକୁ କେହି ଆସିଲେ ନାହିଁ । ତେବେ ପୋଲିସ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଘଟଣାରେ ସମାଧାନ ଘଟିଥିଲା । ଏପରି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଦେବଗଡରେ ।

ଦେବଗଡ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପୁରୁଷ ଭେଷଜ ୱାର୍ଡ ବାରଣ୍ଡାରେ ପଡିଛି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ । ମୃତକ ହେଲେ ତିଲେଇବଣି ପ୍ରଭାଶୁଣି ଗାଁର ପ୍ରମୋଦ କୁମୁରା । ରବିବାର ରାତିରେ ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ନେବାକୁ କେହି ସଂପର୍କୀୟ କି ଜାତି ଭାଇ ଆସିଲେ ନାହିଁ । କାରଣ ପ୍ରମୋଦ ବାହା ହୋଇଥିଲେ ଅନ୍ୟ ଜାତିରେ । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଘରଲୋକେ ଓ ଜାତିଭାଇ ବାସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଦୁଇଟି ଛୁଆଙ୍କୁ ଧରି ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ୟତ୍ର ରହୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରମୋଦ ବାହାରେ ରହୁଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ହେବ ପ୍ରମୋଦ ଟି.ବି. ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଗାଁର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦେବଗଡ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କର ଦେଖାଶୁଣା କରୁଥିଲେ । ରବିବାର ରାତିରେ ପ୍ରମୋଦଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ବାସନ୍ଦ ଭୟ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ମଧ୍ୟ ଶବ ନେଇ ସତ୍କାର କରିବାକୁ ଅମଙ୍ଗ ହୋଇଥିଲେ ।

ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ମୃତଦେହ ନେବାକୁ କେହି ନଆସିବାରୁ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତୃପକ୍ଷ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନା ପରେ ଶବ ନେଇଥିଲେ ବଡଭାଇ । ଏଥିପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ବେଶ୍ ନାକେଦମ୍ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଜଣେ ମରିଗଲା ପରେ ବି ବାସନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ଚାରିକାନ୍ଧ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ସମାଜରେ ଜାତିପ୍ରଥାର ଘୃଣ୍ୟ ଚେହେରାକୁ ପୁଣିଥରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଛି ।

   Related Posts