Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଆହତ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା କଲା ବନ ବିଭାଗ, ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଗୋଡରେ ହୋଇଥିଲା କ୍ଷତ
  • ||
  • ଖସିବ ପାରଦ ବଢିବ ଶୀତ, ୧୯ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘନ କୁହୁଡି
  • ||

ଚୀନରୁ ଫେରିଥିଲେ ,କଥା ନମାନି ସୁଇମିଂ ପୁଲରେ ଗାଧୋଇଲେ : କିମ୍ କହିଲେ ଗୁଳି କରିଦିଅ

14/02/2020 at 5:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୨: ସମସ୍ତ ଏସୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏଥିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ନହେବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛି । କୁହାଯାଉଛି କି ଦୁଇଟି ଯାକ ଦେଶ ଏହି ଭାଇରସକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ ଅକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନେ ଏଭଳି ମାମଲାକୁ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଦବାଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି ଯେ ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ମନେ କରାଯାଉଥିବା ଜଣେ ବାଣିଜ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ସୁଇମିଂ ପୁଲରେ ଗାଧୋଇବାରୁ ତାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଚୀନ୍‌ରୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ କାହା ସହିତ ମିଳାମିଶା ନକରି ଅଲଗା ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ସେ ଏହାର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଗୁଳି କରାଯାଇଥିଲା ।

ସେହିପରି ଉତ୍ତର କୋରିଆ ନ୍ୟାସନାଲ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଏଜେନ୍ସିର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ନିଜର ଚୀନ୍‌ ଗସ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଦୁର୍ଗମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା କ୍ଷେତରେ ନିର୍ବାସିତ ଜୀବନଯାପନ କରିବା ପାଇଁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ କେହି ବି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡିନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସେଠାକାର ସରକାର ଚୀନ୍‌ ଯାଇଥିବା କିମ୍ବା ତା’ର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବାସନ୍ଦ କରି ରଖାଯିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଚୀନ୍‌ ସହିତ ସଂଲଗ୍ନ ସୀମାକୁ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲାବେଳେ ଦୁଇ ଦେଶ ଭିତରେ ଯାତାୟାତ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ରୋକି ଦିଆଯାଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ସଂଲଗ୍ନ ସୀମାରେ ବି ଏହି ଦେଶ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ।

   Related Posts