Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

କାମ କରୁନି ସି-ଭିଜିଲ ଆପ୍, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମଧ୍ୟ ହେଉନି କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ

6/04/2019 at 4:27 PM

କଟକ୬|୪: ନିର୍ବାଚନକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଏବଂ ଅବାଧ କରିବାକୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଆପଣେଇଛନ୍ତି ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା । ପ୍ରଚାର କିମ୍ବା ଭୋଟ୍ ବେଳେ କୌଣସି ଅନିୟମିତତା ନଜରକୁ ଆସିଲେ ଲୋକେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ସି-ଭିଜିଲ୍ ଆପ୍ ପ୍ରଚଳନ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଆପ୍ କାମ କରୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଆଉ ଯେଉଁଠି କାମ କରୁଛି ସେଠି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉନଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । …

ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ହେଉ କିମ୍ବା ଭୋଟ୍ ବେଳର ଅନିୟମିତତା ନେଇ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଓ ରାଜନୈତିକ କର୍ମୀ । ଏଥିପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ସି-ଭିଜିଲ୍ ନାମକ ଆପ୍ ପ୍ରଚଳନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକେ ବେଆଇନ୍ ପୋଷ୍ଟର, ଟଙ୍କା କାରବାର ଏବଂ ପୋଲିଂ ବେଳେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଆଉ ଅଭିଯୋଗର ୧୦୦ ମିନିଟ୍ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଭଳି କିଛି ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏହି ଆପ୍ ଏବେ କାମ କରୁନଥିବା କଟକ ଜଗତପୁର ଓ ଚୌଦ୍ବାର ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ଏହି ଆପକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଆଉ କଣ ସବୁ କହୁଛନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ଶୁଣିବା ।

ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ମୋବାଇଲରେ ଏହି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହେଉନି । ଆଉ ଯେଉଁ ମୋବାଇଲରେ ଡାଉନଲୋଡ ହେଉଛି ସେଥିରେ ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରି ହେଉନି । କାଁ ଭାଁ ଅଭିଯୋଗ ଦର୍ଜ ହେଲେ ବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉନି । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । କଟକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏଥର ୨୨୪୬ଟି ବୁଥ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି । ୩୫୦ଟି ବୁଥକୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ସାଲେପୁର, ନିଆଳି ଓ କଟକ-ବାରବାଟୀ ବିଧାନସଭା ଆସନକୁ ନିର୍ବାଚନୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଗୁଡିକରେ ଯେଭଳି ଭାବରେ କୌଣସି ଅନିୟମିତତା ନହୁଏ ସେନେଇ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିବାକୁ ସି ଭିଜିଲ୍ ଆପ୍ ବେଶ ସହାୟକ ହୋଇପାରିବ। ମାତ୍ର ଏହା ସଠିକ୍

   Related Posts