Sunday, January 20, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆଗକୁ ଆହୁରି ଥଣ୍ଡାରେ ଥରିବ ସାରା ଓଡ଼ିଶା ; ଦକ୍ଷିଣ, କେନ୍ଦ୍ର ଓ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି ପାରଦ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୩|୧୨: ଆଗକୁ ଆହୁରି ଥଣ୍ଡାରେ ଥରିବ ସାରା ଓଡ଼ିଶା। ଏବେଠାରୁ ଦକ୍ଷିଣ, କେନ୍ଦ୍ର ଓ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ପାରଦ ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି। ୨୬ ତାରିଖ ଭିତରେ ଆହୁରି ୨ରୁ ୩ ଡିଗ୍ରି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମିଯିବ । ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ସମ୍ବଲପୁର, ଅନୁଗୁଳ, କେନ୍ଦୁଝର, ଢେଙ୍କାନାଳ ଆଦି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତିରେ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୂତ ହେବ । ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁଁ ଯାତାୟାତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ ।

କନ୍ଧମାଳରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଲାଗି ରହିଛି । ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ପ୍ରକୋପ ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢିଯାଉଛି । ଜନଜୀବନ ଏବେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ଫୁଲବାଣୀର ତାପମାତ୍ରା ୭ ଡିଗ୍ରି ଓ ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ୮.୫ ରହିଛି । ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନୀଙ୍କର କହିବା କଥା, ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ଓଡ଼ିଶାର ତାପମାତ୍ରା ଯେତିକି ରହିବା କଥା ତା’ଠାରୁ ୩.୧ରୁ ୫ ଡିଗ୍ରି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍  ରହୁଛି । ବର୍ଷା ଛାଡ଼ି ଯାଇଥିବାରୁ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି । ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ହେଉଛି ।

୨୮ତାରିଖ ବେଳକୁ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ପାରଦ ୫ ଡିଗ୍ରି ତଳକୁ ବି ଖସି ଆସିପାରେ । ଏବେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଭାରତରେ ଏକ ଗୁରୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଉତ୍ତରା ଥଣ୍ଡା ପବନ ଆସିବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ଏଣୁ ଆସନ୍ତା ତିନିଦିନ ଟିକିଏ କମ୍ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭବ ହେବ କିନ୍ତୁ ୨୬ ତାରିଖ ପରେ ପୁଣି ଉତ୍ତରା ପବନ ବୋହିବା ସହିତ ଶୀତ ବଢିବ ।

169 Views

   You May Also Like