Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଦଳା : ଖାକି ଉପରେ ଖାକିର ଜୁଲମ୍, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଏସଆଇଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ୱାର୍ଡର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୪୩୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୫୩୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଗାଜା ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ପୁଣି ରକେଟ୍ ଆକ୍ରମଣ, ଭାଙ୍ଗିଲା ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ରାଜିନାମା
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରଲରକୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌, ୨ ମୃତ
  • ||

ଥରୁଛି ସାରା ଓଡ଼ିଶା ; ଲଗାତାର ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି ପାରଦ, ଆଗକୁ ଆହୁରି ଜାରି ରହିବ ଜାଡ଼

27/12/2018 at 10:06 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୭|୧୨:  ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଜାରି । ଜାଡରେ ଥରୁଛି ସାରା ଓଡିଶା । ଗାଁଠୁ ସହର ଉପାନ୍ତରୁ  ଉପକୂଳ ସବୁଠି ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ । ଲଗାତାର ୫ଦିନ ହେଲାଣି ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଲାଗି ରହିଛି । ୧୦ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ରହିଛି ରାଜ୍ୟର ୯ଟି ସହରର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା । ଆହୁରି ସପ୍ତାହେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ଶୀତ ପ୍ରକପୋ ଜାରି ରିହିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ଆକଳନ କରିଛି ।

ଫୁଲବାଣୀ ସମେତ ସମଗ୍ର କନ୍ଧମାଳ, କେନ୍ଦୁଝର, ବଡ଼ବିଲ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ଉଦଳାରେ ବି ଶୀତର ପ୍ରକୋପରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ଜନଜୀବନ । ଆଗକୁ ଆହୁରି ୨ ରୁ ୩ ଡିଗ୍ରୀ ପାରଦ ଖସିବା ଆଶଙ୍କା କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର । ଫୁଲବାଣୀରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୬ଡିଗ୍ରୀ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ୫.୫ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ସକାଳ ୯ଟା ଯାଏ ଫୁଲବାଣୀ ସହର କୁଡୁଡି ଆଚ୍ଛାଦିକ ରହୁଛି । ଲୋକେ ଶୀତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ  ନିଆଁଜାଳି ବସୁଛନ୍ତି । କୋରାପୁଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୁତ ହେଉଛି । ସହରର ତାପମାତ୍ରା ୧୦ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ରହିଛି । ଦିନ ୧୦ଟା ପୂର୍ବରୁ ଘରୁ ବାହାରିବା ସମ୍ଭବ ହେଉନି । ସେପଟେ  ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଶୀତ ଲହରୀ ପୂରା ଜନ ଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଛି ।

 ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ହରିୟାଣା, ଦିଲ୍ଲୀ, ରାଜସ୍ଥାନ ଆଦି ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରି ସାଙ୍ଗକୁ କୁହୁଡି ପଡୁଥିବାରୁ ଜନଜବୀନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ସହର ବାସୀଙ୍କୁ ଅଣନିଶ୍ବାସୀ କରିପକାଇଛି । ଏପରି ସ୍ଥଳେ ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ନବାହାରିବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts