Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ଉପକୂଳରୁ ପଶ୍ଟିମ ଉତ୍ତରରୁ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଚାରିଆଡେ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜାଡରେ ଥରୁଛି ସାରା ଓଡିଶା

13/01/2020 at 8:50 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୩।୦୧: ଜାଡରେ ଥରୁଛି ସାରା ଓଡିଶା । ଉପକୂଳ ରୁ ପଶ୍ଟିମ ଉତ୍ତରରୁ  ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଚାରିଆଡେ ଶୀତ ଲହରୀ । ଆହୁରି ୨୪ଘଣ୍ଟା ପ୍ରବଳ ଶୀତ ଲହରି ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନକେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛି । ପରେ ଧିରେ ଧିରେ ତାମପାତ୍ରାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆଜି ରାଜ୍ୟର ୧୧ଟି ସହରର ତାପମାତ୍ରା ୧୦ଡିଗ୍ରି ତଳେ ରହିଥିଲା । ପ୍ରବଳ ଜାଡ଼ ସହ ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଲୋକଙ୍କ ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଛି।

ଆହୁରି ୨୪ଘଣ୍ଟା ଜଡ଼ସଡ଼ କରିବ ଜାଡ଼ । ଉପାନ୍ତରୁ ଉପକୁଳ ସବୁଠି ପ୍ରବଳ ଜାଡ ସାଙ୍ଗକୁ ଘନକୁହୁଡି ରାଜୁତି କରୁଛି  । କେବଳ ଗରିବ ଗୁରୁବା ନୁହନ୍ତି ଜାଡ ମାଡରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏବେ ବେହାଲ । ରାଜ୍ୟର ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା ସହର ଭାବେ ସୋନପୁର ଓ ଫୁଲବାଣୀର ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୬ଡିଗ୍ରି ତଳେ ରହିଛି ।  ଏହାସହ ରାଜ୍ୟର ୧୧ଟି ସହରର ତାପମାତ୍ରା ୧୦ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ବିଶେଷ କରି ଫୁଲବାଣୀ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ,ଜିଉଦୟଗିରି ସୋନପୁର ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ଶୀତ ଅନୁଭୁତ ହେଉଛି । ଜି ଉଦୟଗିରି ସମେତ ଶିମିଳିପାଳରେ ଆଜି ତୁଷାରପାତ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ପ୍ରବଳ ଜାଡରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ଥ ଜନଜୀବନ । ଥରୁଛି ସାରା କନ୍ଧମାଳ। ତାସାଙ୍ଗକୁ ଘନ କୁହୁଡିର ଆସ୍ତରଣ। କୋହଲା ପବନ ଜନଜୀନବକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।  ସକାଳ ୧୦ଟା ଯାଏଁ ଲୋକେ ଘରୁ ପଦାକୁ ବାହାରି ପାରୁନାହାନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲାର ଜି.ଉଦୟଗିରି, ରାଇକିଆ, କଳିଙ୍ଗା, ଦାରିଙ୍ଗବାଡି, ସିମନବାଡି ଅଂଚଳରେ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଛି । ବିଶେଷ ଭାବେ ବେସାହାରା ଓ ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କ ଜୀବନ ଦୁର୍ବିସହ ହୋଇପଡିଛି । ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ୪ଦିନ ହେଲା ୯ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ରହୁଛି ପାରଦ ।

ଜାଡର ପ୍ରକୋପ ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କ ପାଇଁ ଅସହ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳରେ ଶୀତର ମଜା ଉଠାଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ।

   Related Posts