Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ହାଡଭଙ୍ଗା ଜାଡରେ ଥରୁଛି ସାରା ଓଡିଶା , ୧୦ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ୧୫ସହରର ତାପମାତ୍ରା

29/12/2019 at 7:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୯୧୨ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତର ଲହରୀ । ଅସମ୍ଭାଳ ଶୀତରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ଜନଜୀବନ । ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ତାପମାତ୍ରା ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ସେ।ନପୁରରେ ସବୁଠୁ କମ୍ ୩.୪ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଆହୁରି ସପ୍ତାହେ ଏମିତି ସ୍ଥିତି ରହିବ ବେ।ଲି ଆକଳନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ।

ଜାଡରେ ଥରୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ । ସେ।ନପୁର, ଅନୁଗେ।ଳ, ଫୁଲବାଣୀରେ ସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ । ସେ।ନପୁରରେ ସବୁଠୁ କମ୍ ୩ ଦଶମିକ ୪ ଡ଼ିଗ୍ରୀ, ଅନୁଗୁଳୁ ୪ ଦଶମିକ ୨ ଏବଂ ଫୁଲବାଣୀରେ ୫ ଡ଼ିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଛି । ସମୁଦାୟ ୧୫ ଟି ଷ୍ଟେସନରେ ୧୦ ଡ଼ିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ପାରଦ ରହିଛି । କେନ୍ଦୁଝର, ବାଲେଶ୍ବର, ମୟୁରଭଞ୍ଜ, ଦେବଗଡ଼ ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଅନୂଭୂତ ହେଉଛି । ସୋମବାର ପାଇଁ କଳାହାଣ୍ଡି, ବଲାଙ୍ଗୀର, ସେ।ନପୂର, ଅନୂଗୁଳୁ, କେନ୍ଦୁଝର ଏବଂ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲାକୁ ସିଭିୟର କେ।ଲଡ଼ ​ୱଭ୍ କଣ୍ଡିସନ ପାଇଁ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । ତେବେ ୧ ତାରିଖ ଯାଏ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଲାଗି ରହିବ । ୨ରୁ ୩ ତାରିଖ ଭିତରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ଦେବଗଡ଼, ଅନୁଗୁଳୁ, ଖେ।ର୍ଦ୍ଧା, ସେ।ନପୁର ଏବଂ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରେ ହାଲକାରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ହେବ ବେ।ଲି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ।

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୧୦ ଛୁଇଁଛି ତାପାମାତ୍ରା । ୩ ଦିନ ଭିତରେ ୬ଡିଗ୍ରୀ ଖସିଛି ପାରଦ । ତଥାପି ଥଣ୍ଡାକୁ ଖାତିର ନକରି ଶୀତୁଆକୁ ଉପଭେ।ଗ କରୁଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀବାସୀ । ସକାଳୁ ସକାଳୁ କିଏ ଜଗିଂ କରୁଛି ତ କିଏ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହ ଚା ପିଇ ଶୀତ ଛଡାଉଛି । ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପାର୍କରେ ବୁଲି ମଜା ଉଠାଉଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀବାସୀ । ତେବେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଗେ।ଟିଏ ମତ । ଶୀତ ଦେହ ପାଇଁ ଭଲ । ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁଛି ପାରଦ । ଆଗକୁ ବି ଆହୁରି  ତାପମାତ୍ରା କମ୍ ହେବ ବେ।ଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ।

   Related Posts