Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜି ସବୁଠୁ ବେଶୀ ଥଣ୍ଡା…ପାରଦ ୧.୭ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ , ଜୀବନଯାତ୍ରା ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

28/12/2019 at 1:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୮/୧୨ : ଶୀତରେ ଥରୁଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ବାସୀ । ଦିନକୁ ଦିନ ପାରଦ ଖସିଖସି ଚାଲିଛି ଆଉ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନ । ଶନିବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି ରେକର୍ଡ ଶୀତ । ଚଳିତ ଶୀତ ଋତୁର ସବୁଠୁ ବେଶି ଥଣ୍ଡା ଶନିବାର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଶନିବାର ସକାଳ ୮ ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍ରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋଧି ରୋଡରେ ତାପମାତ୍ରା ଥିଲା ୧.୭ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ । ଯାହାକି ଚଳିତ ଶୀତ ଋତୁରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ।

ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ଆୟା ନଗରରେ ପାରଦ ୧.୯ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସରେ ଥିବା ବେଳେ ସଫଦରଜଙ୍ଗରେ ଥିଲା ୨.୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ । ତେବେ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ୧୯୯୨ ଠାରୁ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ଶନିବାର ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା ଦିନ ହୋଇଛି । ଆୁ ଏକ ରେକର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ୧୯୯୭ ପରଠୁ ଚଳିତ ଥର ଅଧିକ ଦିନ, ଅର୍ଥାତ୍ ୧୧ ଦିନ ଶୀତ ଲହର ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ଯାହାକି ଗତ ୨୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ।


ଦିଲ୍ଲୀ ବାସୀ ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଶୀତ ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି ।ତେବେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଠାରୁ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ସହ ନୋଇଡା, ଗାଜିଆବାଦ,ଗୁରୁଗ୍ରାମ ଓ ଫରିଦାବାଦରେ ଏପରି ହାଲକା ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ । ତେବେ ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏପରି ପାଣିପାଗ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଯୋଗୁଁ ଏସବୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଥଣ୍ଡାକୁ କୁହୁଡି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବେଶି ସମସ୍ୟା ହୋଇଛି ।

   Related Posts