Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲା ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||

ଜଳବନ୍ଦୀ ଭୟ : ସିଏମ୍‌ସି କମିଶନର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରକ୍ସି ଗଳି ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ପରଖିଲେ ସ୍ଥିତି

30/06/2019 at 4:06 PM

କଟକ ୩୦।୬: ରାଜ୍ୟ ସରକରାଙ୍କ ଗ୍ରୀଭାନସେସ୍ ଅଫ୍ ପିପୁଲ୍ ଆଟ୍ ଦେୟାର ଡୋରଷ୍ଟେପ୍ ବା ଗୋପଦ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଜି କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ କମିଶନର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବାଦାମବାଡିର ରକ୍ସି ଗଳି ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବୁଝିଛନ୍ତି ।

ବିଶେଷ କରି ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ରକ୍ସି ଗଳି ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ମାନେ ଏହାର ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ କମିଶନର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଜଳବନ୍ଦୀ ହେଉଥିବା ଗଳି ଗୁଡିକ ବୁଲିବା ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଡ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ନିୟମିତ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ସିଏମସି କମିଶନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତ ।

ଏହା ସହ ଆଜି ହିଁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଛୋଟ ଜେସିବି ମେସିନ୍ ଲଗାଇ ପଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସିଏମସି କମିଶନର । ରକ୍ସି ଗଳିରେ ଯେଉଁ ମାନେ ସିଏମସି ଡ୍ରେନ୍ ଉପରେ ଘର କରିଛନ୍ତି ସେଗୁଡିକୁ ତୁରନ୍ତ ଭାଙ୍ଗିଦେବା ପାଇଁ କମିଶନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଆଗାମୀ ବର୍ଷା ପାଇଁ ରକ୍ସି ଗଳିରେ ଉଚ୍ଚ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ମୋଟର ପମ୍ପ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts