Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ୱେବସିରିଜ ଜରିଆରେ ଅପରାଧ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ନୀତିଶ କୁମାର, ଏହିସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସେନ୍ସର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ

22/06/2020 at 1:11 PM

ପାଟଣା ୨୨/୦୬ : ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ପର୍ଣ୍ଣ ସାଇଟ ଜରିଆରେ ଅଶ୍ଳୀଳତାକୁ ପ୍ରସୟା ଦେଉଥିବା ମାମଲାରେ ପୁଣିଥରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି | ନୀତିଶ କୁମାର ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିବା ଅପରାଧ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇ ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ସିରିଏଲ ଏବଂ ଲାଇଭ ଷ୍ଟ୍ରିମିଙ୍ଗ ସର୍ଭିସକୁ ମଧ୍ୟ ସେନ୍ସର ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକ ସେବା ପ୍ରଦତ୍ତ ନିଜ ଷ୍ଟ୍ରିମିଙ୍ଗ ସର୍ଭିସ ଜରିଆରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏହିଭଳି ଫିଲ୍ମ, କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ଧାରାବାହିକ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରୁ ଅଶ୍ଳୀଳତା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଇଣ୍ଟରନେଟ ଜରିଆରେ ଏହିଭଳି ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ଶୋ’ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଥାଏ | ଏଥିରେ ନା ସେନ୍ସର ଲାଗୁ ହୋଇଥାଏ ନା ବିଜ୍ଞାପନ ଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇ ଚାଲିଛି | 

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ଷେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ସେନ୍ସର ବିନା ଲାଇଭ ଷ୍ଟ୍ରିମିଙ୍ଗ ସର୍ଭିସ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକ ଅଶ୍ଳୀଳତା, ହିଂସାତ୍ମକ ଏବଂ ଅନୁଚିତ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଦେଖୁଛନ୍ତି | ଏହିସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଏହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗଭୀର ଭାବେ ଦୁଃପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି | ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି | ଯାହାଫଳରେ ସାମାଜିକ ସମସ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି | ବିଶେଷକରି ମହିଳା ଓ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପରାଧ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଏହିଭଳି ଅନୁଚିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅସୀମିତ ଉପଲବ୍ଧତା ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନୀତିଶ କୁମାର | ମହିଳା ଓ ଶିଶୁମାଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିବା ଅପରାଧକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହିସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ମୋଦିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ନୀତିଶ କୁମାର | 

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ୱେବସିରିଜ, ଲାଇଭ ଷ୍ଟ୍ରିମିଞ୍ଜ ଏବଂ ଟିଭି ଧାରାବାହିକ ଜରିଆରେ ଅଶ୍ଳୀଳତା ପ୍ରସାର ଉପରେ ଚିନ୍ତା ଜାହିର କରି ଏହିସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମଧ୍ୟ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଆଇନକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିନେମେଟୋଗ୍ରାଫ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଫିଲ୍ମର ସାର୍ବଜନିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡଙ୍କ ପ୍ରାବଧାନ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ପବ୍ଲିକ ଏକ୍ଜିବିସନକୁ ପରିଭାଷିତ କରାଯାଇନାହିଁ | ସେଥିପାଇଁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ ଯେ ସିନେମା ହଲରେ ଦେଖା ଯାଉଥିବା ଫୀମ ପାଇଁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଆବଶ୍ୟକ ନା ଘରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମଧ୍ୟ ସେନ୍ସର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଏହି ଆଇନର ଅସ୍ପଷ୍ଟତା ଯୋଗୁଁ ଲାଇଭ ଷ୍ଟ୍ରିମିଙ୍ଗ ସର୍ଭିସ ଜରିଆରେ ଅଶ୍ଳୀଳ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି | ଯାହାଫଳରେ ସମାଜରେ ଅପରାଧ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଗମ୍ଭୀର ବିଷୟରେ ତତ୍କାଳ ବିଚାର କରି ଏହିସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ବିଚାର କରନ୍ତୁ | 

   Related Posts