Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ରାନ୍ଧି ଖୁଆଇଲେ ବିଜେଡି ସାଂସଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ସାବାସ୍‌

1/04/2020 at 7:50 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୦୪: ସାରାଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାର ଲାଗିଛି । କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି । ତେବେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସାରାଦେଶରେ ୨୧ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ମହିଳା ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜିଙ୍କ ଜରିଆରେ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗଇବା ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜେ ରାନ୍ଧି ଖାଦ୍ୟ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଟିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମମତା ମହନ୍ତ ।

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଗରିବ ଖଟିଖିଆ ଲୋକ ବେଶୀ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜେ ରୋଷେଇ କରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଛନ୍ତି ବିଜେଡ଼ିର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମମତା ମହନ୍ତ । ମମତା ମହନ୍ତ ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ନେତା ଭାବେ ବେଶ୍‌ ଲୋକପ୍ରିୟ । ମମତା ମହନ୍ତ କିଛି ଦିନ ଓଡିଶାରୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସାଂସଦ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ବି ମମତା ଗରିବ ଖଟିଖିଆଙ୍କ ସେବା ଛାଡି ନାହାନ୍ତି । ମମତା ଗାଁରେ ନିଜେ ରୋଷେଇ କରି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟକୁ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି । କରୋନାରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣଲୋକ ବହୁ ଅସୁବିଧାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବେଳେ କିଛି ଲୋକ ଏଥିରେ ଉପକୃତ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଓ ଗରିବ ଖଟିଖିଆଙ୍କ ପ୍ରତି ମମତାଙ୍କ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦେଖି ଖୋଦ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଂଶସା କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ମମତାଙ୍କ ରୋଷେଇ ଓ ଖାଦ୍ୟ ବାଣଟୁଥିବାର ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ପ୍ରଂଶସା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts