Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦିନିକିଆ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତ, ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି

28/02/2019 at 8:56 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର୨୮|୨୮(ସୁରଜିତ ପଣ୍ଡା): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଦିନିକିଆ ଗଞାମ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ କରି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଗସ୍ଥକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୁଲିସ୍ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମେ ଗୋପାଳପୁର ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ବନ୍ଦରର ନୂତନ ବର୍ଥକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବା ପରେ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଉପସ୍ଥିତ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ । ଗୋପାଳପୁର ଗସ୍ଥ ପରେ ଶେରଗଡ ଓ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଳକ୍ ଗସ୍ତ କରି ପାଖାପାଖି ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପ ର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ଥର ସ୍ଥାପନ ସହ ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ବିକାଶକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉଛୁ । ବିକାଶ ହିଁ ପ୍ରଥମ ଲକ୍ଷ୍ୟ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଭଳି ବିକାଶ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି । ଶେରଗଚ, ଆସିକା, ଧରାକୋଟ ପ୍ରମୁଖ ଅଞ୍ଚଳର ଜଳ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଚାରିଥିଲେ ଆପଣମାନେ ଖୁସି ତ! ସମସ୍ତେ ଏକ ସ୍ବରରେ ହଁ ବୋଲି କହିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ନିଜେ ଖୁସି ବୋଲି କହିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତରେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ ଖୁସି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ବହୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହଜାର ହଜାର ସମର୍ଥକଙ୍କ ଜନଗହଳି ହୋଇଥିଲା । ସାନଖେମୁଣ୍ଡିରେ ୨୫ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଜନସମାଗମ ହୋଇଥିଲା । ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଉପକୃତ ହୋଉଥିବାରୁ ବହୁତ ଖୁସି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସାଧାରଣ ଲୋକେ। ନେତା, ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଖୁସିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିନିକିଆ ଗଞାମ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ ଶେଷକରି ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। 

   Related Posts