Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||
  • ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୪.୫ ତୀବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

‘ଆରକ୍ଷୀ’ ଆପ୍ ଉନ୍ମୋଚିତ, ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଥାନାକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଟ୍ୟାବ୍ : ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଉ ୧୧ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଖୋଲିବ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ଡେସ୍କ

19/01/2019 at 6:08 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୯|୧: ଭୁବନେଶ୍ବର ପୋଲିସ ଭବନରେ ଚାଲିଥିବା ୩ ଦିନିଆ ଆଇପିଏସ୍‌ ସମ୍ମିଳନୀର ଆଜି ଥିଲା ଶେଷ ଦିନ । ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିଚାଳନାରେ ପୋଲିସର ଭୂମିକା ନେଇ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ନବୀନ । ଏହି ଅବସରରେ  ଆରକ୍ଷୀ ଆପ୍‌ର ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଆଇପିଏସ ସମ୍ମିଳନୀର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇ ରାଜ୍ୟରେ ଆଇଶୃଙ୍ଖଳା ପରିଚାଳନାରେ ପୋଲିସର ଭୂମିକାକୁ ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଏଥି ସହ ହକି ବଶ୍ବକପ୍‌ ପରିଚାଳନାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଆରକ୍ଷୀ ଆପ୍‌ର ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । 

ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଥାନାକୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଟ୍ୟାବ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୧୯ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ଖୋଲିଛି । ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍‌ଲାରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ଖୋଲିବ ବୋଲଇ କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

ରାଜ୍ୟରେ ନକ୍ସଲ ଦମନ, ସାଇବର କ୍ରାଇମ ରୋକିବା ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ, ଅପରାଧୀ ଦମନ, ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ଓ ଅବାଧ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏହି ତିନି ଦିନିଆ ଆଇପିଏସ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ପୋଲିସ କିଭଳି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହୋଇପାରିବ । ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଗୁରତ୍ବ ଦେଇଛି ପୋଲିସ ବିଭାଗ ।

ସମ୍ମିଳନୀର ଶେଷ ଦିନରେ ପୋଲିସ ତା’ର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଭଳି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ କେବଳ ଭେସେରା ଆଉ ବାୟୋଲୋଜିକାଲ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ବାଲାଷ୍ଟିକ ଟେଷ୍ଟ, ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ, ପଲିଗ୍ରାଫି ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ ସାଇବର ଭଏସ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ନୂଆ କୌଶଳର ବ୍ୟବହାର ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଛି ।

ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ କୋଲକାତା, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ ଯିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା ତାହା ଏବେ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇପାରୁଛି ।

ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢ଼ୀ, ଗୃହ ସଚିବ ଅସିତ୍‌ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts