Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୨୦୩ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍ କେଲେଙ୍ଗାପାଲିର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସାଲିଆ ସାହିରୁ ୫ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

‘ଆରକ୍ଷୀ’ ଆପ୍ ଉନ୍ମୋଚିତ, ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଥାନାକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଟ୍ୟାବ୍ : ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଉ ୧୧ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଖୋଲିବ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ଡେସ୍କ

19/01/2019 at 6:08 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୯|୧: ଭୁବନେଶ୍ବର ପୋଲିସ ଭବନରେ ଚାଲିଥିବା ୩ ଦିନିଆ ଆଇପିଏସ୍‌ ସମ୍ମିଳନୀର ଆଜି ଥିଲା ଶେଷ ଦିନ । ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିଚାଳନାରେ ପୋଲିସର ଭୂମିକା ନେଇ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ନବୀନ । ଏହି ଅବସରରେ  ଆରକ୍ଷୀ ଆପ୍‌ର ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଆଇପିଏସ ସମ୍ମିଳନୀର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇ ରାଜ୍ୟରେ ଆଇଶୃଙ୍ଖଳା ପରିଚାଳନାରେ ପୋଲିସର ଭୂମିକାକୁ ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଏଥି ସହ ହକି ବଶ୍ବକପ୍‌ ପରିଚାଳନାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଆରକ୍ଷୀ ଆପ୍‌ର ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । 

ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଥାନାକୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଟ୍ୟାବ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୧୯ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ଖୋଲିଛି । ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍‌ଲାରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ଖୋଲିବ ବୋଲଇ କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

ରାଜ୍ୟରେ ନକ୍ସଲ ଦମନ, ସାଇବର କ୍ରାଇମ ରୋକିବା ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ, ଅପରାଧୀ ଦମନ, ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ଓ ଅବାଧ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏହି ତିନି ଦିନିଆ ଆଇପିଏସ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ପୋଲିସ କିଭଳି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହୋଇପାରିବ । ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଗୁରତ୍ବ ଦେଇଛି ପୋଲିସ ବିଭାଗ ।

ସମ୍ମିଳନୀର ଶେଷ ଦିନରେ ପୋଲିସ ତା’ର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଭଳି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ କେବଳ ଭେସେରା ଆଉ ବାୟୋଲୋଜିକାଲ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ବାଲାଷ୍ଟିକ ଟେଷ୍ଟ, ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ, ପଲିଗ୍ରାଫି ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ ସାଇବର ଭଏସ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ନୂଆ କୌଶଳର ବ୍ୟବହାର ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଛି ।

ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ କୋଲକାତା, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ ଯିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା ତାହା ଏବେ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇପାରୁଛି ।

ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢ଼ୀ, ଗୃହ ସଚିବ ଅସିତ୍‌ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts