Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ପରେ ବିରିୟାନୀ ଖାଇବା ପାଇଁ ହାତାହାତି ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ : ୯ ଗିରଫ

7/04/2019 at 3:33 PM

ମୁଜାଫରନଗର ୭/୪ : ଲୋକସଭା ଓ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ମାହୋଲ ପୁରା ଗରମ ରହିଛି | ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରଚାର ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଉଛନ୍ତି | ଭୋଟ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଦଳ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଲୋଭ ଦେଖାଉଚି | ନେତାମାନେ ବିଭିନ୍ନ ତରିକାରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି | ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ବିଜନୌର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାସିମୁଦ୍ଦିନ ସିଦ୍ଦିକ୍କୀଙ୍କ ଅଂଚଳରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ନାସିମୁଦ୍ଦିନ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ବିରିୟାନୀ ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ | ବିରିୟାନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ଏବଂ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ଗଲା | କିନ୍ତୁ କାଳେ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ବିରିୟାନୀ ସରିଯିବ, ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ବିରିୟାନୀ ଖାଇବା ଚକ୍କରରେ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହାତାହାତି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା | ଏଥିରେ ଅନେକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି |


ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ପରେ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ବିରିୟାନୀ ପରସା ଯିବାରଥିଲା | ଏତିକିବେଳେ ଲୋକେ ବିରିୟାନୀ ଖାଇବା ପାଇଁ ଶାଗୁଣା ଭଳି ମାଡି ଯାଇଥିଲେ | ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା | ଅଧିକାରୀ ରାମ ମୋହନ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଇପିସିର ବିଭିନ୍ନ ଧାରା ଏବଂ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ଜମିଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନଇମ ଅହମଦଙ୍କ ସମେତ ୩୪ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି | ଘଟଣାରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି | ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅତିରିକ୍ତ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି କାକରୋୖଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟଡହେଡ ଗାଁରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ମୌଲାନା ଜମିଲଙ୍କ ଘରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ଜମିଲ ନିକଟରେ ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |

   Related Posts