Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ, ଶଶି ଥରୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଥିଲେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ

15/02/2020 at 4:48 PM

ତିରୁଅନନ୍ତପୁମ ୧୫।୨: କେନ୍ଦ୍ର ଆଇନମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ସିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଶନିବାର ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ସାଂସଦ ଶଶି ଥରୁରଙ୍କ ନିବେଦନ ଅନୁସାରେ କୋର୍ଟ ଏହି ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ସୁନନ୍ଦା ପୁଷ୍କରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଥରୁରଙ୍କୁ  ବିରୋଧରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବାର ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ମନ୍ତବ୍ୟ ଲାଗି ଥରୁର ନୋଟିସ ଜାରି କରି ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ନିସର୍ତ୍ତ କ୍ଷମା ନିବେଦନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ହେଲେ ପ୍ରସାଦ ପ୍ରଥମେ ଥରୁର ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଥିବା ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଲାଗି କ୍ଷମାଯାଚନା କରନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଥରୁର ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବେ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି ଯେପରି ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ କଙ୍କଡା ବିଛା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଥରୁରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରିବା ଲାଗି ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିବା ବେଳେ ସୁନନ୍ଦା ପୁଷ୍କର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ତେବେ ସୁନନ୍ଦାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଥରୁରଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକାରୀ ବୋଲି ଉପସ୍ଥାପିତ କରିନଥିବା ଥରୁର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଲାଗି ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ କ୍ଷମା ଯାଚନା କରନ୍ତୁ ବୋଲି କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଥରୁର ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଲାଗି ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟରେ ଶଶି ଥରୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଥିବା ଶନିବାର ଜଣାପଡିଛି। ବିଜେପି ନେତା ରାଜୀବ ବାବର କରିଥିବା ଏହି ମାମଲାରେ ଥରୁର କୋର୍ଟକୁ ନ ଆସିବାରୁ ଏହି ଜରିମାନା ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts