Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା, ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ପ୍ରଭାବ : ମାଡି ଆସିବ ସମୁଦ୍ର, ଉଠିବ ବଡ ଜୁଆର
  • ||

ମାତ୍ର ୫ଶହ ଟଙ୍କାରେ ବାହାଘର, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସାଜିଲେ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଓ ଆର୍ମି ଅଫିସର

15/07/2021 at 4:36 PM

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୧୫/୦୭ : ସମାଜରେ ଅନେକ ବଡ ବଡ ବିବାହକୁ ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖିଥିବେ କିମ୍ବା ଶୁଣିଥିବେ, ବିଶେଷ କରି ବଡ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କ ବିବାହ ସବୁବେଳେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣତା ହେତୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଦୁଇଜଣ ଅଧିକାରୀ କେବଳ ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ।  

PunjabKesari

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଧାରଠାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିବାହ ଏକ ସାଧାରଣ ବିବାହ ନୁହେଁ, ଏହି ବିବାହ ନଗର ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କର । ସେମାନେ ଚାହିଁଥିଲେ ବଡ ଧୁମଧାମର ସହିତ ବିବାହ କରିପାରିଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଦେଖାଣିଆ ଭାବରେ ବିବାହରେ କରୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ବନ୍ଦ କରି ଏହି ଅଧିକାରୀ ଦମ୍ପତିମାନେ କେବଳ ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଦୁହେଁ କୌଣସି ଯୌତୁକ ଏବଂ ଶବ୍ଦ ବିନା ଅତି ସହଜରେ ନିଜ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ।

PunjabKesari

ଧାରର ଏହି ଲେଡି ଅଫିସର ତାଙ୍କର ଏହି ବିବାହରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିବାହରେ କରୁଥିବା ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ବନ୍ଦ କରିବାର ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି। ଧାରର ନଗର ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଶିବାଙ୍ଗୀ ଯୋଶୀ ସେନା ଅଧିକାରୀ ମେଜର ଅନିକେତଙ୍କ ସହ କୋର୍ଟ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି, ସେମାନେ କୋର୍ଟରେ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଛନ୍ତି।

PunjabKesari

ଭୋପାଳ ସ୍ଥିତ ସିଟି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଶିବାଙ୍ଗୀ ଯୋଶୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟିଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧାରାରେ ଅଛି, ଭାରତୀୟ ସେନାର ମେଜର ଅନିକେତ ଚତୁର୍ବେଦୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ଭୋପାଳର ବାସିନ୍ଦା ଅନିକେତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟିଂ ଲଦାଖରେ । ଦୁହେଁ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ବିବାହ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହ ଅତି ସରଳ ଭାବରେ କରାଯାଇଥିଲା, କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରର ମନୋନୀତ ସଦସ୍ୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଜିଲ୍ଲାର ଡିଏମ୍ ଏହି ବିବାହକୁ ଏକ ଭଲ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts