Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ବିବାଦରେ ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ୍ : ବନ୍ଦୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ

10/12/2019 at 5:06 PM

କଟକ ୧୦/୧୨: ସୋମବାର ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ ପରିସରରେ ବିଚରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ। ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ ପରିସରରେମୃତ ବନ୍ଦୀ ବେଦ ପ୍ରକାଶ ବେହେରାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଥିଲା ଓ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ। ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ,ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଗାମୁଛା ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିନାହାନ୍ତି ରସିରେ ଶ୍ବାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ମରିଛନ୍ତି। ବେଦ ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ଏକ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ଗତ ଜୁନ ମାସ ୨୦ ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା କନ୍ଦରପୁର ପୋଲିସ୍। ସେବେଠୁ ସେ ଜେଲରେ ଥିଲେ।

ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇ ପଡିଛି କଟକ ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ। ଜେଲ ଭିତରେ ଯାଉଛି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବନ୍ଦୀ ଙ୍କ ଜୀବନ।.କିଏ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛି ତ ଆଉ କେହି ଜେଲ ଭିତରରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଫଳରେ ଯାଉଛି ବନ୍ଦୀଙ୍କ ଜୀବନ। ଏବେ ପୁଣି ଆସିଛି ଜେଲ ପରିସରରୁ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା। ଗତ କାଲି ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ ପରିସରରରେ ବୋଲଗଡ ମାଳି ସାହି ଅଞ୍ଚଳର ବିଚରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ବେଦ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା ବେକରେ ଗାମୁଛା ଲଗାଇ ଏକ ଗଛରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।.ହେଲେ ଆଜି ପରିବାର ଲୋକ ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଣିଛନ୍ତି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ। ବିଚରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ବେଦ ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ଜେଲ ଭିତରେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଦ ପ୍ରକାଶ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁବାର ଜଣାଇଥିଲେ।ସେଥି ପାଇଁ ସେ ସେଠାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ ତାଙ୍କୁ ମାରିଦେବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥଲେ। ତେଣୁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ନାହାନ୍ତି ବରଂ ତାଙ୍କୁ ମାରି ଦିଆଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ଭାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।.

ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଜେଲରେ ବହୁ ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ନଜିରକୁ ଆସିଛି। ତେବେ ଜେଲରେ କଏଦୀ ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ବିଚରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ସେଠାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ବେଦ ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି। ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଏକ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ଅଭିଯୋଗରେ ଗତ ଜୁନ ୨୦ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ଚୌଦ୍ବାର ଜେଲ ପଠାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ମାମଲା ବିଚାରୀଧୀ ନ ରହିଥିଲା।ତେବେ ଜେଲର ଢିଲା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କ ଆଇନଜିବୀ କହିଛନ୍ତି।

ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଭିଡିଓ ଗ୍ରାଫି ସହ ଶବ ପଞ୍ଚନାମା ହେବା ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

   Related Posts