Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ଚକୋଲେଟ୍ ଡେ’ : ରାଜଧାନୀରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବିକ୍ରି ହେଲା ହାର୍ଟ ସେପ୍‌ର ଚକୋଲେଟ୍

9/02/2019 at 5:49 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୯|୨:  ଆଜି ଚକୋଲେଟ୍ ଡେ । ଏହାକୁ ନେଇ ୟଙ୍ଗଷ୍ଟାରଙ୍କଠାରେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଉତ୍ସାହ । କିଏ କାହାକୁ ଚକୋଲେଟ୍ ଦେଇ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରିଛି ତ । ଆଉ କିଏ ପୁଣି ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଦେଇ ପ୍ରେମର ପରିପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରେମ ଆଉ ଚୋକଲେଟ, ଚକୋଲେଟ୍ ଆଉ ପ୍ରେମ । ଏହି ଦୁଇଟି ଏମିତି ଶବ୍ଦ । ଯେମିତି ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇଟି ପାର୍ଶ୍ବ । ସତରେ କହିବା ପାଇଁ ଗଲେ ମିଠା ବିନା ପ୍ରେମ ଅଧୁରା । ଆପଣ ବୁଝି ପାରୁଥିବେ ଆମେ କାହିଁକି ଏକ କଥା କହୁଛୁ । କାରଣ ଏବେ ଚାଲିଛି ପ୍ରେମର ସପ୍ତାହ । ଆଉ ଆଜି ହେଉଛି ଚକୋଲେଟ୍ ଡେ । ସେପଟେ ଯଦି ଦେଖିବା ପ୍ରେମ ଟା ଚକୋଲେଟ୍ ପରି । ଫରକ ଏତିକି ଚକୋଲେଟ୍ ପାଟିରେ ମିଳେଇଯାଏ । ଆଉ ପ୍ରେମ ମନରେ । ସେଇଥିପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟିକୁ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳିଛନ୍ତି । କିଏ ନିଜ ପ୍ରମିକାକୁ ହୃଦୟ ଅକୃତିର ଚକୋଲେଟ୍ ଦେଲାଣି ତ । ଆଉ କିଏ ପୁଣି ପ୍ରେମିକକୁ ପୁଲ୍ ଅକୃତିର ଚକୋଲେଟ୍ । ହାତରେ ହାତ ଛନ୍ଦି ପାର୍କ, ମଲ, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଚକୋଲେଟ୍ ଦେଇ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ଆଜି ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ମଲରେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମଳିଥିଲା । ସତେ ଯେମିତି ଚକୋଲେଟ୍ ବିନା ପ୍ରେମ ଅଧୁରା ।

ଆଉ କେଇଟା ଦିନ ପରେ ଭାଲେନଟାଇନ୍ ଡେ । ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କ ଠାରେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଉତ୍ସାହା । ଖାସ ପ୍ରମୀ ଯୁଗଳ ଏହାକୁ ପାଳନ କରିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପ୍ଲାନ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆରଚିସ ଦୋକାନଗୁଡିକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଏବେ ଚାଲିଛି ଭାଲେନଟାଇନ୍ ଉଇକ । ତାକୁ ବିଭିନ୍ନ କିଶମର ଭେରାଇଟି ରଖାଯାଇଛି । ଆଜି ଚକୋଲେଟ୍ ଡେ । ସେଇଥିପାଇଁ ଭେରାଇଟି ଚକୋଲେଟ ଷ୍ଟୋରରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି । ଦଶ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏକ ହାଜାର ଟଙ୍କା ଦାମର ଚକୋଲେଟ ରହିଛି । ତେବେ ହାର୍ଟ ସେପ ଥିବା ଚକୋଲେଟର ବେଶି ଡିମାଣ୍ଡ ଥିବା ଦୋକାନୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଚକୋଲେଟ ଡେ କେବଳ ଯେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ପାଇଁ ତାହା ନୁହେଁ । ଏହି ଦିନରେ କିଛି ଜଣ ବାପା ମାଁଙ୍କୁ ଚକଲେଟ ଦେଇ ନିଜ ଭଲ ପାଇବା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts