Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କୋଲକାତା ଝଡ଼ର ପବନ ବାତ୍ୟା ହୋଇ ବହିଲାଣି ଓଡିଶା ଆଡ଼େ

5/02/2019 at 6:51 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୫|୧: ଚିଟଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନିତିରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ତନାଘନା ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଧାରଣା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ କି କୋଲକତା ନୁହେଁ ଓଡିଶା ରାଜନୀତିକୁ ବି ହଲଚଲ କଲାଣି  । ଏହି ଲଢେଇରେ ନବୀନ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ଖୋଦ ମମତା ବାନାର୍ଜି କହିବା ପରେ ଏଠି ହଙ୍ଗାମା କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧି । ବିଧାନସଭାରେ ବି ଏହାର ତାତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ନବୀନଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ସମନ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଏହା ଉପରେ କେ.ଭି.ସିଂହଦେଓ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗି, କଥାକୁ ଆହୁରି କେଞ୍ଚି ଦେଇଥିଲେ। ସେପଟେ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଆବସଲ୍ୟୁଟଲି ନନସେନ୍ସ ।….

କୋଲକାତାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଉଠୁଛି ପଡ଼ିଛି । ଝଡ଼ର ପବନ ବହିଲାଣି ଓଡିଶା ଆଡ଼େ । ବିଧାନସଭାରେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ତାତି । ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ଆରମ୍ଭରୁ ବିଜେପି ଚିଟଫଣ଼୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ନାରାବାଜି କରିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ଚୋରି ଲେଖାଥିବା ଗାଉନ ପିନ୍ଧି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମାନେ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ହଟଗୋଳ କରିଥିଲେ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଭଳି ଓଡିଶାରେ ବି ଶାସକ ବିଜେଡିର କିଛି ନେତା ଚିଟଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନିତିରେ ଜଡିତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି ।  ତେଣୁ ବିଜେଡିକୁ ବ୍ୟାକ ଫୁଟରେ ରଖିବାକୁ ବିଜେପି ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭୁମିକାରେ ଅଛି । ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହୋଇଥିଲା ବାଚସ୍ପତି ଗୃହକୁ ମୁଲତବୀ ରହିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡିକୁ ନିଶାନା ସାଧିଛି। ଏମିତିକି ଦାମ ରାଉତ ବି ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ନିଶାନା ସାଧିଛନ୍ତି।  

କୋଲକାତାରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିବା ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମିଳିତ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଉଥିବା ବେଳେ ନବୀନଙ୍କ ଆଡୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବା ଆଶାରେ ବି ଅଛନ୍ତି ।  ନବୀନ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ ବୋଲି ମମତା ଆଜି କହିବା ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ରାଜନୀତି ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଇଛି ।  ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ପାଦେ ଆଗକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନବୀନଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ନୋଟିସ କରିଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଥିବାର ଚର୍ଚ୍ଚାର ସ୍ପଷ୍ଟୀ କରଣ ଦିଅନ୍ତୁ।  ତେଣୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଉ ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଆବସଲ୍ୟୁଟଲି ନନସେନ୍ସ । ଆସନ୍ତା କାଲିଯାଏ ଗୃହକୁ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି । କିନ୍ତୁ ଧିରେ ଧିରେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗରମ ହାୱା ବହିଲାଣି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ଗଲାଣି।  

   Related Posts