Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ୧୨ ବିରୋଧି ଦଳ, ମାଗଣା ଟିକା ସହ ବେରୋଜଗାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଦେବାକୁ ରଖିଲେ ଦାବି
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ କରୋନା ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ ନେବ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଓଡିସି, ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଦେଲା ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||

କୋଲକାତା ଝଡ଼ର ପବନ ବାତ୍ୟା ହୋଇ ବହିଲାଣି ଓଡିଶା ଆଡ଼େ

5/02/2019 at 6:51 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୫|୧: ଚିଟଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନିତିରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ତନାଘନା ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଧାରଣା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ କି କୋଲକତା ନୁହେଁ ଓଡିଶା ରାଜନୀତିକୁ ବି ହଲଚଲ କଲାଣି  । ଏହି ଲଢେଇରେ ନବୀନ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ଖୋଦ ମମତା ବାନାର୍ଜି କହିବା ପରେ ଏଠି ହଙ୍ଗାମା କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧି । ବିଧାନସଭାରେ ବି ଏହାର ତାତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ନବୀନଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ସମନ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଏହା ଉପରେ କେ.ଭି.ସିଂହଦେଓ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗି, କଥାକୁ ଆହୁରି କେଞ୍ଚି ଦେଇଥିଲେ। ସେପଟେ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଆବସଲ୍ୟୁଟଲି ନନସେନ୍ସ ।….

କୋଲକାତାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଉଠୁଛି ପଡ଼ିଛି । ଝଡ଼ର ପବନ ବହିଲାଣି ଓଡିଶା ଆଡ଼େ । ବିଧାନସଭାରେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ତାତି । ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ଆରମ୍ଭରୁ ବିଜେପି ଚିଟଫଣ଼୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ନାରାବାଜି କରିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ଚୋରି ଲେଖାଥିବା ଗାଉନ ପିନ୍ଧି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମାନେ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ହଟଗୋଳ କରିଥିଲେ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଭଳି ଓଡିଶାରେ ବି ଶାସକ ବିଜେଡିର କିଛି ନେତା ଚିଟଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନିତିରେ ଜଡିତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି ।  ତେଣୁ ବିଜେଡିକୁ ବ୍ୟାକ ଫୁଟରେ ରଖିବାକୁ ବିଜେପି ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭୁମିକାରେ ଅଛି । ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହୋଇଥିଲା ବାଚସ୍ପତି ଗୃହକୁ ମୁଲତବୀ ରହିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡିକୁ ନିଶାନା ସାଧିଛି। ଏମିତିକି ଦାମ ରାଉତ ବି ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ନିଶାନା ସାଧିଛନ୍ତି।  

କୋଲକାତାରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିବା ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମିଳିତ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଉଥିବା ବେଳେ ନବୀନଙ୍କ ଆଡୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବା ଆଶାରେ ବି ଅଛନ୍ତି ।  ନବୀନ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ ବୋଲି ମମତା ଆଜି କହିବା ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ରାଜନୀତି ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଇଛି ।  ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ପାଦେ ଆଗକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନବୀନଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ନୋଟିସ କରିଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଥିବାର ଚର୍ଚ୍ଚାର ସ୍ପଷ୍ଟୀ କରଣ ଦିଅନ୍ତୁ।  ତେଣୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଉ ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଆବସଲ୍ୟୁଟଲି ନନସେନ୍ସ । ଆସନ୍ତା କାଲିଯାଏ ଗୃହକୁ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି । କିନ୍ତୁ ଧିରେ ଧିରେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗରମ ହାୱା ବହିଲାଣି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ଗଲାଣି।  

   Related Posts