Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

କରୋନ ଡରକୁ ବଢାଇଦେଲା ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ଜମାତ : ଓଡିଶାରୁ ଯାଇଥିଲେ ୧୫, ତିନି ଜମାତି ଏବେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ , ପରିବାର ବି ନଜରରେ

31/03/2020 at 7:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୩:  ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଜମାତରୁ ଫେରିଥିବା ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଏବେ ସାରା ଦେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେଲେଣି। ଓଡ଼ିଶାରୁ ଏଥିରେ ୧୫ ଜଣ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ୍ ମସ୍ଜିଦରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଆ ଜମାତି ।କରୋନା ଭାଇରସ୍ର ଆଉ ଏକ ସଂକ୍ରମଣ କେନ୍ଦ୍ର କୁହାଯାଉଥିବା ଏହି ମସ୍ଜିଦରେ କେତେ ଜଣ ଜମାତି ଓଡ଼ିଶାରୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଖୋଳତାଡ ।ସରକାରୀ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ ଓଡ଼ିଆ ଜମାତିଙ୍କୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି । ବାକି ଜମାତି କେଉଁମାନେ ଓ କେଉଁଠାରୁ ଯାଇଛନ୍ତି ସେ ନେଇ ଛାନ୍ ଭିନ୍ କରୁଛନ୍ତି ସରକାର । ତେବେ ଠାବ ହୋଇଥିବା ଏହି ୩ ଜମାତିଙ୍କୁ କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ୍ରେ ରଖାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ସାଙ୍ଗେ ସଂପର୍କରେ ଆସିଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଠାବ କରୁଛି ପ୍ରଶାସନ ।

ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫ ଜଣ ଜମାତି ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଯଦି ଏହା ହୋଇଥାଏ ତା ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା କିପରି ଅଛି, ସେମାନେ କେଉଁମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଲେଣି ତାହା ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଠିଆ କରିଛି । ସେପଟେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ କଟକରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖାଯାଇଛି। ସେହିପରି ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ଅଲଗା ରହିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ୍ ଅପିଲ କରୁଛି ଯେ ଯେଉଁ ଜମାତି ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେମାନେ ନିଜ ତରଫରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାନ୍ତୁ । ଏବଂ ନିଜେ ନିଜକୁ ସେଲ୍ଫ କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ୍ରେ ରଖିବା ସହ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । 

   Related Posts