Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଳନ୍ତା ହାଇଓ୍ବା ଗାଡିରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଳକ
  • ||
  • Australian Open 2022 ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଲେ ଏଶ୍ଲେ ବାର୍ଟି, ଦେଶ ପାଇଁ ରଚିଲେ ଇତିହାସ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୮୭୧ ମୃତ
  • ||
  • ବଜେଟ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ହାଲୁଆ ଉତ୍ସବ, ଏଥର ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନରେ ମିଳିବ ସବୁ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଧାନବସ୍ତା ଚୋରି ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଞ୍ଚ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ନାଳରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା କରି ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୪୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୪୧୦୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେୟର ପଦବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ, କଟକ ପଦବୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ
  • ||

ଆସନ୍ତା ୭ତାରିଖରେ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ ଚନ୍ଦ୍ରପୃଷ୍ଠରେ ଅବତରଣ କରିବା ଦୃଶ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବସି ଦେଖିବେ ବନ୍ଧବାହଲ ଡିଏଭି ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ର ଚିନ୍ମୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ

31/08/2019 at 4:43 PM

ଝାରସୁଗୁଡା୩୧|୮: ଆସନ୍ତା ୭ତାରିଖରେ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ -୨ ଚନ୍ଦ୍ରପୃଷ୍ଠରେ ଅବତରଣ କରିବ |ପ୍ରାୟ ୪୮ଦିନର ଯାତ୍ରା ପରେ ଏହି ସଫଳତାର ଶିର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିବ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ |ଏଭଳି ଏକ ଐତିହାସିକ ଦୃଶ୍ୟକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଦେଖିବେ ଦେଶର ୪୭ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଏହି ସୁଯୋଗ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଓଡିଶାରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ବନ୍ଧବାହାଲ ଡିଏଭି ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ର ଚିନ୍ମୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ |

ଛାତ୍ର ସମୟରୁ ବୈଜ୍ଞାନିକ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି ଦେଶର ୪୭ ଜଣ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ |ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଧବାହାଲ ଡିଏଭି ସ୍କୁଲର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଚିନ୍ମୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ |ଏମସିଏଲର କର୍ମଚାରୀ ପଙ୍କଜ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପୁଅ ଚିନ୍ମୟ ସ୍କୁଲର ଜଣେ ଭଲ ଛାତ୍ର |କିନ୍ତୁ ସେହି ସ୍କୁଲରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଭଲ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ରହିଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବାଜିମାତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଲେ ଚିନ୍ମୟ |

ଇସ୍ରୋକୁ ଯାଇ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନର ସଫଳ ଅବତରଣ ଦେଖିବାକୁ ସାରା ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯିବକୁ ଅନଲାଇନରେ କରାଯାଇଥିଲା ପରୀକ୍ଷା |ଏଥିରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା ୨୦ଟି ଲେଖାଏଁ ପ୍ରଶ୍ନ |ସଫଳତାର ସହ ସଠିକ ସମୟରେ ଉତ୍ତର ଦେଇ ରାଜ୍ୟରେ ଟପ୍ପର ହେବାରେ ସଫଳ ହେଲେ ଚିନ୍ମୟ |

ଆସନ୍ତା ୭ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଇସ୍ରୋ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦେଶର ବଡ ବଡ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଗହଣରେ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ର ସଫଳ ଯାତ୍ରାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସୁକତା ବଢିଛି ଚିନ୍ମୟଙ୍କର| ସହପାଠୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଖୁସୀ |କାରଣ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ  ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ |

ଗତକାଲି ଚିନ୍ମୟ ଇସ୍ରୋ ଯିବେ ବୋଲି ଜଣା ପଡିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ପାରି ନଥିଲେ ତାଙ୍କ ବାପା ପଙ୍କଜ ପାଣିଗ୍ରାହୀ |କିନ୍ତୁ ଯେବେଳେ ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଏହା ସତ ତଙ୍କର ଓ ତାଙ୍କ ପରିବରରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଖୁସୀଇର ଲହରୀ ଖେଳିଗଲା |

ଠିକ ସେହିପରି ଆଜି ସକାଳୁ ଚିନ୍ମୟ ସ୍କୁଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସହପାଠୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ନିଜର ଖୁସୀ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ସ୍କୁଲରୁ ଏଭଳି ପ୍ରତିଭାକୁ ପାଇ ସମସ୍ତେ ଖୁସୀ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯେଭଳି ଭାବେ ଏକ ସୁଯୋଗ ସ୍ରୁଷ୍ଟି କଲେ ତାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଆନନ୍ଦ ଦେଇଛି ବୋଲି ଚିନ୍ମୟର ବାପା କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts