Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

କରୋନା ଭାଇରାସ ପାଇଁ ମାଆକୁ ଛୁଇଁପାରିଲାନି ଝିଅ, ଭିଡିଓ ଦେଖିଲେ ଦୁଃଖ ହେବ ମନ

9/02/2020 at 2:18 PM

ବେଜିଂ ୦୯।୦୨: ଚୀନରେ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନି କରୋନା ଭାଇରସ୍ । ଦିନକୁ ଦିନ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ଧାରଣ କରୁଛି ଭୂତାଣୁ । କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୦୦ ଟପିସାରିଛି । ସେହିପରି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୭ ହଜାର ଟପିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । କରୋନା ଭାଇରସ SARS ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ଘାତକ ସାଜିଲାଣି । ଚୀନ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଓ୍ବାର୍ଡରେ ରଖାଯାଇ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି । ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ମେଡିକାଲରେ କିପରି ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବେ, ସେଥିଲାଗି ଡାକ୍ତର ଓ ନର୍ସମାନେ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏଭଳି ସମୟରେ ଚୀନର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଭିଡିଓରେ  ନିଜ ମାଆକୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଝିଅ, ସାକ୍ଷାତ କରିପାରୁନି । ମାଆ ଓ ଝିଅ ଉଭୟଙ୍କୁ ଦୂରରୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାର ଦୃଶ୍ୟ ଖୁବ୍ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ।

ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନର୍ସ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ କ୍ୟାମ୍ପସ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ନର୍ସ ମାଆକୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଝିଅଟି ମେଡିକାଲ ବାହାରେ ଛିଡା ହୋଇଥିଲା । ଏବଂ ମାଆଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲା । ମେଡିକାଲ କ୍ୟାମ୍ପସ ବାହାରେ ଝିଅ ଛିଡାହୋଇ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାଆ ମେଡିକାଲ କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରେ ରହିଥିଲେ । ଭିଡିଓରେ ମାଆ, ଝିଅକୁ ସାକ୍ଷାତ ନକରିବାରୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାର ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ମାଆର ଅକୁହା କଥା ବୁଝିପାରି ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାର ଇଙ୍ଗିତ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଉଭୟଙ୍କ ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ଲାଗିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମାଆ ଓ ଝିଅ ମନ ଭିତରେ ନିଜର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିଚାଲୁଥିଲେ । କିଛିସମୟ ପରେ ମାଆ ପାଇଁ ଆଣିଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀକୁ ମେଡିକାଲ କ୍ୟାମ୍ପସ ଗେଟ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିଦେଇଥିଲେ ଝିଅ । ମାଆ ମଧ୍ୟ ଝିଅ ରଖିଥିବା ସାମଗ୍ରୀକୁ ଖୁବ୍ ଆଦାରର ସହ ନେଇଥିଲେ, ପରେ ଉଭୟ ମାଆ ଓ ଝିଅ ନିଜ ନିଜ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts