Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଫ୍ରୋଜେନ୍ ଚିକେନ୍ ରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍…

13/08/2020 at 4:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୦୮ : ବ୍ରାଜିଲରୁ ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ଫ୍ରୋଜେନ ଫୁଡରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମିଳିଥିବା ଚୀନ ଦାବି କରିଛି | ଚୀନ ଶେନଜେନ୍ ସହରର ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦେଶୀ ଫ୍ରୋଜେନ ଫୁଡ ପ୍ରତି ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ବ୍ରାଜିଲରେ ଚିକେନ ସାମ୍ପଲରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମିଳିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବାପରେ ଏହି ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଚୀନରେ ବିଦେଶରୁ ମଗାଯାଉଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଫୁଡ ଓ ଆମିଷର ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ ଜୁନ ମାସରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି | ସେହି ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକେନର ପରରୁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ କରୋନା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଯାହାର ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା | ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିହ ଆସିବା ପରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା |

ଶେନଜେନ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ସଂକ୍ରମଣର ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଜିନିଷଗୁଡିକର ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଟ୍ରେସ କରିଛନ୍ତି | ଏପରିକି ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ୟାକେଟ ପାଖରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି | ବୟାନ ଅନୁଯାୟୀ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଛି | କରୋନା ଭାଇରସର ସମ୍ବନ୍ଧ ବୁହାନର ସାମୁଦ୍ରିକ ଆମିଷ ବଜାର ସହ ସଂଯୋଜିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି |

ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ଯେ, SARS-CoV-2 ଭାଇରସ ଫୁଡ କିମ୍ବା ଫୁଡ ପ୍ୟାକେଜିଙ୍ଗକୁ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ କରିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି | କିନ୍ତୁ ଏହା ଘରର ତାପମାତ୍ରାରେ ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏଁ ଜୀବିତ ରହିପାରେ ନାହିଁ | ଅଧିକାରୀ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଦେଶରୁ ମଗାଯାଉଥିବା ଫ୍ରୋଜେନ ଫୁଡ ଓ ସାମୁଦ୍ରିକ ଉତ୍ପାଦ କିଣିବା ସମୟରେ ଲୋକେ ବିଶେଷ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଶାନଦଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର ୟନ୍ତାଇରେ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥିବା ସମୁଦ୍ର ଖାଦ୍ୟର ତିନୋଟି ପ୍ୟାକେଜିଙ୍ଗର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ପ୍ୟାକେଜିଙ୍ଗ କରୋନା ପଜିଟିଭ ବାହାରିଥିବା ଖୁଲାସା ହୋଇଥିଲା | ବୁଧବାର ଦିନ ସରକାରୀ ଟିଭିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଇକ୍ୟୁଏଡରରୁ ଅର୍ଡର ହୋଇଥିବା ଫ୍ରୋଜେନ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ିକୁ ୱୁହୁ ରେସ୍ତୋରାଁରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ଏହାର କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ସକରାତ୍ମକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

   Related Posts