Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ରାପିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ସଫେଇ ଦେଲା ଚୀନ୍ – ‘ମାମଲା ଗମ୍ଭୀର, ଭାରତକୁ କରାଯିବ ସାହାଯ୍ୟ’

22/04/2020 at 3:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୪: କରୋନା ରାପିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ କୁ ନେଇ ଚୀନ୍ ଉପରେ ଯେଉଁଭଳି ଦୋଷାରୋପ କରାଯାଉଛି ସେନେଇ ସଫେଇ ଦେଇଛି ଚୀନ୍ । ଭାରତରେ ଚୀନ୍ ଦୂତାବାସର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ୍ ରପ୍ତାନୀ ହେଉଥିବା ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣର ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଆମେ ସଂପୃକ୍ତ ଭାରତୀୟ ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛୁ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ରାପିଡ୍ କିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ରାପିଡ୍ ଟେଷ୍ଟର ଫଳାଫଳ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବା ପରେ ଏଥିରେ ରୋକ୍ ଲାଗିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦଳ ଏହି ପରୀକ୍ଷଣର ଫଳାଫଳକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ, ଏହାପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

ଜୟପୁରର ସାୱାଇ ମାନସିଂହ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ୧୬୮ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ରାପିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ୫% ରୋଗୀ ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ପଜିଟିଭ ଥିଲେ। ଏହାପରେ ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ରାପିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ଆଇସିଏମଆର ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ରାପିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ଦିନରେ କେନ୍ଦ୍ରର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍ ରାପିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରାପିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀକୁ ୪୨,୦୦୦, ରାଜସ୍ଥାନକୁ ୧୦,୦୦୦, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶକୁ ୮,୫୦୦, ପଞ୍ଜାବକୁ ୧୦,୧୦୦ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟକୁ ୨୪,୦୦୦ କିଟ୍ ପଠାଯାଇଛି।

   Related Posts