Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ହେବା ପରେ ଚୀନର ଆଉ ଏକ ସହରରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌

29/10/2021 at 11:23 AM

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୧୦ :  ଧୀରେ ଧୀରେ ଦେଶରେ ମହାମାରୀ କରୋନା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାରି କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ ଚାଇନାରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନ ଥିଲା । ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାମଲା ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିବାରୁ ଚାଇନା ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅନ୍ୟ ଏକ ସହରକୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ କରି ଦେଇଛି ।  

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ଋଷିଆ ସୀମାରେ ଥିବା ହିଲୋଙ୍ଗଜିଆଙ୍ଗ ସୀମାକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ହେଲେ ଏହାରି ଭିତରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ନିଶ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଥିଲା । ଚୀନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମରେ ଲାନଜହୋଉ ଏବଂ ମୋଙ୍ଗୋଲିଆ ସୀମାନ୍ତକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ସହର ଇଜିନ୍ ବ୍ୟାନରକୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ କରାଯାଇଛି । ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ହେଇହେରେ ଆବାସିକ କଲୋନୀ ଏବଂ ଗାଁଗୁଡିକ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ପରୀକ୍ଷଣ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତ ସମାବେଶ-ସଭାକୁ ମଧ୍ୟ ବାରଣ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହ ଯାନବାହାନକୁ ସହର ମଧ୍ୟରେ ଛାଡିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ ଚଳପ୍ରଚଳ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ, ଦେଶରେ ୨୩ ଟି ମାମଲାର ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ହବ୍ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଇଜିନ୍‌ରେ ୭ଟି ମାମଲା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ, ରାଜଧାନୀ ବେଜିଂ ସମେତ ଛୋଟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସହିତ ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ତାଲା ବନ୍ଦରେ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts