Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

କୋଭିଡ୍ ସଙ୍କଟ ବେଳେ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚୀନ, ବେଜିଂ କହିଲା- ‘ଗତବର୍ଷ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ମେଡିକାଲ ସରଞ୍ଜାମ ପହଁଚିଥିଲା’

23/04/2021 at 11:22 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୦୪:  ଭାରତକୁ ସହାଯ୍ୟ କରିବ ଚୀନ । କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ କରିବ ସହାୟତା । ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାମଧ୍ୟରେ ଡ୍ରାଗନ୍ ଭାରତରୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରଛି ।

ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଟାଇମ୍ସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଚୀନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ଯେ, ଭାରତ ସହ ସେମାନେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ଭାରତର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ଚୀନ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଗୁରୁବାର ଚୀନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରବକ୍ତା ବାଙ୍ଗ୍ ବେବିନ୍ କହିଛନ୍ତି ୟେ, ଭାରତରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ ରହିଛି । ଏଠାରେ ମହାମାରୀ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନେତ ଜରୁରୀ ସାମଗ୍ରୀର ଅଭାବ ରହିଛି ।

ବାଙ୍ଗ୍ ଚୀନ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଏହି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ଭାରତରେ ବ୍ୟାପୁଥିବା ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଚୀନ କଣ କରୁଛି ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା । ବାଙ୍ଗ୍ କହିଥିଲେ ଯେ, ଚୀନ ଜରୁରୀ ସାହାଯ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି  । ତେବେ ଏହି ସାହାଯ୍ୟରେ କଣ କଣ ସାମିଲ ଅଛି ତାହା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ ମାନବସମାଜର ଶତ୍ରୁ ଅଟେ । ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଏହି ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ଏକ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଗତବର୍ଷ ଭାରତ ବେଜିଂକୁ ଅନେକ ମେଡିକାଲ ସାମଗ୍ରୀ ପଠାଇଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଚୀନରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ ଥିଲା । ଭାରତରୁ ୧୫ ଟନର ମେଡିକାଲ ସରଞ୍ଜାମ ପହଁଚିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ମାସ୍କ, ଗ୍ଲୋଭସ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ରହିଥିଲା । ଯାହାର ଦାମ୍ ମଧ୍ୟ ୨ କୋଟି ୧୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ।  

   Related Posts