Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରତିକାର ଠାବ କରିଛନ୍ତି ଚୀନ ବୈଜ୍ଞାନିକ ! କୋଭିଡ-୧୯କୁ କରୁଛି ପ୍ରଭାବହୀନ

30/03/2020 at 10:42 AM

ବେଜିଂ, ୩୦|୦୩ : ସାରା ବିଶ୍ୱ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିରେ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରୁଛି । ଏହି ଭାଇରସର କୌଣସି ଭାକସିନ୍ କିମ୍ବା ପ୍ରତିଷେଧକ ନଥିବାରୁ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୩୩ ହଜାର ଟପିଛି । ୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ମାରାତ୍ମକ କୋଭିଡ-୧୯ ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।ତେବେ ବୁହାନରୁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଏହି ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଚୀନ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କୌଣସି ଉପାୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଚୀନ ଖବରକାଗଜ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟାଇମ୍ସର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆହୁରି ଖୋରାକ ଯୋଗାଇଛି ।

ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଟାଇମ୍ସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଚୀନ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କରୋନାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା କୌଣସି ଡ୍ରଗସ୍ କିମ୍ବା ଭାକସିନ୍ ନୁହେଁ । କିଛି କ୍ଷୁଦ୍ର ପଦାର୍ଥରୁ କରୋନା ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ଉପାୟ ମିଳିଛି । ସେମାନେ ଏକ ନାନୋ ମ୍ୟାଟେରିଆଲ୍ ଠାବ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେବ ।

ଏନେଇ ରବିବାର ଏହି ନ୍ୟୁଜ୍ ପୋର୍ଟାଲ ନିଜର ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା । ଏହି ନାନୋ ମ୍ୟାଟେରିଆଲ ଭାଇରସର ପ୍ରଭାବକୁ ୯୬ରୁ ୯୯.୯ ପ୍ରତିଶତ କମ କରିପାରୁଛି ବୋଲି ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ନାନୋ ମ୍ୟାଟେରିଆଲ ବିଭିନ୍ନ ମେଡିସିନ୍, ରଙ୍ଗ, ଫିଲଟର୍ ଓ ଲୁବ୍ରିକାଣ୍ଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ।

ତେବେ ଚୀନର ଏହି ଖବରରେ କେତେ ସତ୍ୟତା ରହିଛି ତାହା ପରଖିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ସତ ହୋଇଥିଲେ ସାରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଏକ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଆଣିବ ।

   Related Posts