Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ପଥରକୁ ପଥରରେ କାଉଣ୍ଟର: ଲଦ୍ଦାଖରେ ଉଖୁରାଇଲା ଚୀନ ସେନା, ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଲେ ଭାରତୀୟ ଯବାନ

26/05/2020 at 5:44 PM

ଲଦ୍ଦାଖ, ୨୬|୦୫: ଲଦ୍ଦାଖରେ ଭାରତ ଓ ଚୀନ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ସୀମାରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ଜାରି ରହିଛି । ପାଙ୍ଗଙ୍ଗ୍ ହ୍ରଦ ପାଖରେ ଚୀନ ସୈନିକ ଓ ଭାରତୀୟ ସୈନିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି । ଏପରିକି ଚୀନ ସେନା ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି କଣ୍ଟା ଓ ପଥର ମାଡ କରିଛନ୍ତି ।

ସେନାର ସୂତ୍ରାନସାରେ, ଚୀନ ସେନା ବେଆଇନ ଭାବେ ଭାରତୀୟ ସେନାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଛି । ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ପଥର ଓ କଣ୍ଟା ଗୁଡା ଯାଇଥିବା କାଠ ମାଡ କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସୈନିକଙ୍କୁ ଆହତ କରିବା ପାଇଁ ଚୀନ ଏପରି ପନ୍ଥା ଆପଣାଉଛି । ଭାରତ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାବେ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଚୀନ ସୈନିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଥିଲା ।

ଚୀନ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ସୈନିକଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା । ଯାହା ସେ ପୂର୍ବରୁ କରିଆସୁଛି । ଏହା ପଛରେ ପିପୁଲ୍ସ୍ ଲିବରେସନ ଆର୍ମୀର ହାତ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ଯବାନମାନେ କେବେବି ଚୀନ ସୈନିକଙ୍କୁ ଘଉଡାଇବା ପାଇଁ ଏପରି ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରିନଥାନ୍ତି । ତେବେ ପରସ୍ପର ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ଓ ଠେଲାପେଲାର ଅନେକ ନଜିର ରହିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନର ସ୍ଥିତିରେ ୫୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଚୀନ ସୈନିକ ବାସ୍ତବ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି । ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମେ ୫ରୁ ହିଁ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି । ଏହି ସ୍ଥିତି ଏବେବି ସୁଧୁରୁ ନାହିଁ ।

   Related Posts