Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସ୍ୱର୍ଗୀୟ ବାପାଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲା ନାବାଳକ ଶିଶୁ, ଡାକବାଲା ମଧ୍ୟ ସ୍ବର୍ଗରେ ପହଂଚାଇଦେଲେ ଚିଠି… ଆଉ ତା ପରେ ଆସିଲା ଚିଠିର ଉତ୍ତର

14/12/2018 at 1:36 PM

ବେଜିଂ୧୪|୧୨: କମ ବୟସରେ ମା ବାପାଙ୍କୁ ହରେଇବା କଷ୍ଟର ଅନୁଭବ କେବଳ ଏଇ ପରିସ୍ଥିତିକୁସାମ୍ନା କରିଥିବା ଅନୁଭବୀ  ହିଁ ବୁଝିପାରିବ। ଅନେକସମୟରେ ଏମିତି ହୋଇଥାଏ ଯେ, ଆମର କେହି ଆତ୍ମୀୟ ସ୍ବଜନହ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆମେ ବିଶ୍ବାସକରିପାରିନତାଉ ଯେ, ସେ ଆଉ ଇହଧାମରେ ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି । ମନକୁ ଯେତେ ବୁଝାଇଲେ ବି ମନ ବୁଝିନଥାଏ। ଠିକ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଜଣେ ୭ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସହିତ । ଏହି ଛୋଟ ପିଲାଟି ତା ବାପାଙ୍କୁ ହରେଥିଲେମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁନଥିଲା ଯେ,  ବାପା ତା ଆଖପାଖରେ ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି। ତାର ଦୃଢ ବିଶ୍ୱାସ ଥିଲା ଯେ, ତା ବାପା ସ୍ବର୍ଗ ବୋଲି ଗୋଟେଯାଗାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ଆଉ ସେ ନିଶ୍ଚୟ ଫେରିଆସିବେ। ତେଣୁ ସେ ତା ମୃତ ବାପାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଶୁଭେଚ୍ଛାଜଣେଇବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲା।

ଆତ୍ମାକୁ ଛୁଇଁଗଲା ଭଳି ପିଲାଟି ତା ବାପାଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲା। ଆଉ ଠିକଣା ଲେଖାଯିବାସ୍ଥାନରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ଯେ,  “ମିଷ୍ଚର ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ”ଆପଣ ଏଇ ଚିଠିଟି ସ୍ୱର୍ଗରେ ପହଁଞ୍ଚେଇ ଦେବେ। ବାପାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଛି।ଚିଠି ପଢିଲେ ବାପା ଫେରିଆସିବେ।

କିଛି ସପ୍ତାହ ବିତିଲା ପରେ ଡାକ ଘରୁ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଚିଠିର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଆସିଲା। ଡାକବିଭାଗ ଲେଖିଥିଲେ, “ସ୍ୱର୍ଗକୁ ଚିଠି ପଠେଇବା ଖୁବ କଷ୍ଟକର। ରାସ୍ତାରେ ତାରା ମାନେ ବହୁତ ବାଧାବିଘ୍ନ ଆଣିଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଚିଠି ପଠେଇବାରେ ଆମେ ସଫଳ ହେଲୁ।

ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ପିଲାଟିର ଏତେ ଭଲ ପାଇବା ବଦଳରେ ଚୀନର ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ପିଲାଟିର ପରିବାରକୁସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଯାଇ ଲୋନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।  ଏହି ବଡ଼ ପଣିଆ ଓ ଉଦାରତ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ଦେଖିବାକୁମିଳିନଥାଏ।

 କିଛି ଦିନ ତଳେ , ଲଂଡନରେ ମଧ୍ୟ ସମାନଭାବେ ଜଣେ ବାପାକୁ ହରାଇଥିବା ନାବାଳକ ତା ବାପାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଶୁବେଚ୍ଚା ଦେବାକୁଚାହିଁଥିଲା ।  ପିଲାଟିର ମା ଏ କଥା ପ୍ରକାଶକରିଛନ୍ତି । ସ୍ୱାମିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ, ପିଲାର ଏଇ ବିଶ୍ୱାସ ଥିଲା ଯେ ତା ବାପା ତାଙ୍କୁ ଛାଡିକୁଆଡେ ଯାଇନାହାନ୍ତି। ସେ ସ୍ୱର୍ଗରେ ରହିବାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts