Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଛୁଆ ବିକ୍ରି

23/08/2018 at 4:09 AM

କେନ୍ଦୁଝର ୨୩/୮: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଛୁଆ ବିକ୍ରି ର୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । ଆଉ ଏହାର ସୂତ୍ରଧାର ସାଜିଛନ୍ତି ଚିକିତ୍ସାଳୟର ନର୍ସ ଦିଦିମାନେ । ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ନିରାଶ୍ରୟ ଗରିବ ଅଶିକ୍ଷିତ ଆଦିମ ଜନଜାତି ଜୁଆଙ୍ଗ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାଙ୍କ କୋଳରୁ ୨ଦିନ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଟଙ୍କା ହଜାରେ ଓ ଏକ ନୂଆ ଶାଢୀ ଦେଇ ଛଡେଇ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ।
କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକର ଗୁପ୍ତଗଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଗରିବ ନିରୀହ ଜୁଆଙ୍ଗ ମହିଳାଙ୍କର ଗତ ୨ଦିନ ତଳେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କର ଗରିବୀର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ଏହାର ୨ଦିନ ପରେ ଜଣେ ନର୍ସଦିଦି ମା ଓ ଛୁଆକୁ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ଏକ ଟ୍ରକରେ ଉଠାଇ ନେଇ ପୁରୁଣା ବଜାରସ୍ଥିତ ମାଗୁ ସାହିର ଧନୁ ନାଏକଙ୍କୁ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ଶାଢୀ ଦେଇ ନବ ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ମା କୋଳରୁ ଛଡାଇ ନେଇଥିବା ଭଳି ଏକ ହୃଦୟବିଦାରକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଖୋଦ ସେହି ଜୁଆଙ୍ଗ ମହିଳା । ଏ ଘଟଣା ପ୍ରଘଟ ହେଲାପରେ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧତ୍କାରୀ ୨ଦିନର ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଆଣି ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଏସ.ନ.ସିୟୁରେ ଭର୍ତି କରିବା ସହ ମା କୁ ଡାକି ଶିଶୁଟିକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଶିଶୁଟିକୁ ରଖିଥିବା ମହିଳାଙ୍କର କହିବା କଥା ଶିଶୁର ପ୍ରକୃତ ମା ଶିଶୁଟିକୁ ପାଖରେ ରଖିବାକୁ ଅନିଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିବାରୁ ନର୍ସ ଏପରି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts