ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘କାଶ୍ମୀର ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ କ୍ଷମା ନାହିଁ’ – ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେଶରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୨୦୨ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପଞ୍ଜାବ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ, ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଚଣ୍ଡୀଖୋଲ: ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍: ଗାଡି ଆଗକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • କମିବ ଖରା, ବଢିବ ଗୁଳୁଗୁଳି : ଭିଜାଇବ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା
  • ||

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଛୁଆ ବିକ୍ରି

23/08/2018 at 4:09 AM

କେନ୍ଦୁଝର ୨୩/୮: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଛୁଆ ବିକ୍ରି ର୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । ଆଉ ଏହାର ସୂତ୍ରଧାର ସାଜିଛନ୍ତି ଚିକିତ୍ସାଳୟର ନର୍ସ ଦିଦିମାନେ । ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ନିରାଶ୍ରୟ ଗରିବ ଅଶିକ୍ଷିତ ଆଦିମ ଜନଜାତି ଜୁଆଙ୍ଗ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାଙ୍କ କୋଳରୁ ୨ଦିନ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଟଙ୍କା ହଜାରେ ଓ ଏକ ନୂଆ ଶାଢୀ ଦେଇ ଛଡେଇ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ।
କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକର ଗୁପ୍ତଗଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଗରିବ ନିରୀହ ଜୁଆଙ୍ଗ ମହିଳାଙ୍କର ଗତ ୨ଦିନ ତଳେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କର ଗରିବୀର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ଏହାର ୨ଦିନ ପରେ ଜଣେ ନର୍ସଦିଦି ମା ଓ ଛୁଆକୁ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ଏକ ଟ୍ରକରେ ଉଠାଇ ନେଇ ପୁରୁଣା ବଜାରସ୍ଥିତ ମାଗୁ ସାହିର ଧନୁ ନାଏକଙ୍କୁ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ଶାଢୀ ଦେଇ ନବ ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ମା କୋଳରୁ ଛଡାଇ ନେଇଥିବା ଭଳି ଏକ ହୃଦୟବିଦାରକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଖୋଦ ସେହି ଜୁଆଙ୍ଗ ମହିଳା । ଏ ଘଟଣା ପ୍ରଘଟ ହେଲାପରେ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧତ୍କାରୀ ୨ଦିନର ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଆଣି ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଏସ.ନ.ସିୟୁରେ ଭର୍ତି କରିବା ସହ ମା କୁ ଡାକି ଶିଶୁଟିକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଶିଶୁଟିକୁ ରଖିଥିବା ମହିଳାଙ୍କର କହିବା କଥା ଶିଶୁର ପ୍ରକୃତ ମା ଶିଶୁଟିକୁ ପାଖରେ ରଖିବାକୁ ଅନିଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିବାରୁ ନର୍ସ ଏପରି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts