Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପୂର୍ବରୁ ଉଠିଗଲା ମୃତ ଶିଶୁ, ହସ୍ପିଟାଲ ନେବା ବାଟରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ, କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ଗିରଫ

10/11/2020 at 3:18 PM

ଦିବ୍ରୁଗଡ ୧୦/୧୧ : ଆସାମ ଦିବ୍ରୁଗଡ ମୁଟୁକ ଚା’ ବଗିଚାରେ ରବିବାର ଦିନ ଏକ ଶିଶୁ ମୃତ ଘୋଷିତ ହେବାପରେ ଏକ ଡ୍ରାମା ହୋଇଥିଲା। ଶିଶୁଟି ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରର କିଛି ମିନିଟ ପୂର୍ବରୁ ପୁଣି ଉଠିଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଉଠିବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଶିଶୁଟିର ପୁଣି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଜଣେ କମ୍ପାଉଣ୍ଡରକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସଠିକ ଯାଞ୍ଚ ନ କରି ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସୋମବାର ପୋଲିସ ଦିନ ଚା’ ବଗିଚା ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ କମ୍ପାଉଣ୍ଡରକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବର୍ଷେରୁ କମ ବୟସ ଶିଶୁଟିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଭଲ ନଥିଲା। ତାକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଡାକ୍ତର ନଥିଲେ। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ହୃଷିକେଶ ହଜାରିକା ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଶିଶୁକୁ ପୋତିବା ସମୟରେ ସେ ଏପଟସେପଟ ହୋଇଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକ ତୁରନ୍ତ ଶିଶୁକୁ ନେଇ ଆସାମ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶିଶୁଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାବେଳେ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିବ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ଚା’ ବଗିଚା କର୍ମଚାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ହୃଷିକେଶ ହଜାରିକା କହିଛନ୍ତି, କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା ନ କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକ ତାକୁ ନେଇ କୌଣସି ବଡ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇପାରିଥାନ୍ତେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାର ସଠିକ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇପାରିଥାନ୍ତା ଓ ଶିଶୁର ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥାନ୍ତା। କିନ୍ତୁ କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ତାକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ଓ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଘଟଣାରେ କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ଗୌତମ ମିତ୍ର ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ଗିରଫ କରିଛି।

ତେବେ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ରବିବାର ରାତିରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜଳାପୋଡ଼ା କରିଥିଲେ ଯାହାଫଳରେ ହସ୍ପିଟାଲର ମହିଳା ଓ ପ୍ରସୂତି ବିଭାଗରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ପୋଡାଜଳା ଯୋଗୁଁ ହସ୍ପିଟାଲର କିଛି ବିଭାଗରେ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବିଜୁଳି ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ବିଜୁଳି ସେବା ବ୍ୟାଘାତ ହେବାରୁ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ପରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ବ୍ୟାଘାତ ହେବା ଯୋଗୁଁ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ପୂର୍ବରୁ ଶିଶୁଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦିବ୍ରୁଗଡ ପୋଲିସ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ।

   Related Posts