Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରୋଡ୍ ସୋରେ କହିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାଁ ଭାଗ୍ୟନଗର କଣ ପାଇଁ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ

28/11/2020 at 7:53 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୮।୧୧: ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ନିଜର ରୋଡ୍‌ ସୋରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ବିହାରରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ଏଆଇଏମଆଇଏମର ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣକୁ ନେଇ ଓଓ୍ଵେସିଙ୍କ ଉପରେ ଖୁବ୍ ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ରୋଡ୍ ସୋ ସମୟରେ ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ବିହାରରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ଏଆଇଏମଆଇଏମର ବିଧାୟକ ନିଜର ଶପଥ ଗ୍ରହଣରେ ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନର ନାଁ ନେବାକୁ ମନା କରି ଦେଲେ।

ଯୋଗୀ ଓଓ୍ଵେସିଙ୍କ ପାର୍ଟି ଉପରେ ନିଶାଣ କରି କହିଛନ୍ତି, ଏମିତି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନର ନାଁ ନେବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ, ଓଓ୍ଵେସିଙ୍କ ଏଆଇଏମଆଇଏମର ଅସଲ ଚେହେରା କଣ ?

ଏହି ରୋଡ୍ ସୋରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଫୈଜାବାଦର ନାଁ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପରିଣତ କରି ଦେଲୁ। ଆମେ ଆହ୍ଲାବାଦର ନାଁ ପ୍ରୟାଗରାଜ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଆମ ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରତୀକ। ତେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ରାଚୀନ ନାମ ଭାଗ୍ୟନଗର କଣ ପାଇଁ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଜାଣିଛି ଯେ ଏଠାକାର ସରକାର ଗୋଟିଏ ପଟେ ଜନତାଙ୍କୁ ଲୁଟୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଏଆଇଏମଆଇଏମର କଥାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ  ବିଜେପି କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉତ୍ପୀଡନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ପାଦରେ ପାଦ ମିଶାଇ ଚାଲିବାକୁ ମୁଁ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ମାଟିରୁ ଏଠାକୁ ଆସିଛି।

   Related Posts