Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ପିଏମ୍ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ୫ ଦିନରେ ମିଳିଛି ୩୦୭୬ କୋଟି ଟଙ୍କା, ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ଚିଦାମ୍ବରମ

2/09/2020 at 4:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨।୯: ମାତ୍ର ୫ ଦିନରେ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ମିଳିଛି  ୩୦୭୬ କୋଟି ଟଙ୍କା । ଗତ ୨୬ରୁ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ମଧ୍ୟରେ ଏତେ ବିପୁଳ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିବା  ଅଡିଟରଙ୍କ ସୂଚନାକୁ ଆଧାର କରି ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା  ପି.ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଦାନ କରିଥିବା ଦାତାଙ୍କ ନାମ କିନ୍ତୁ କାହାକୁ ଜଣାନଥିବା ଚିଦାମ୍ବରମ ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ନୂଆ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖୋରାକ ଯୋଗାଇଛି।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦାନର ସୂଚନା ଦେବା ଲାଗି ଏନଜିଓ ଏବଂ ଟ୍ରଷ୍ଟ ମାନେ ବାଧ୍ୟ । ହେଲେ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡ ଏଥିରୁ ବାହାରେ। ଏଥିରେ ଦାନ ପ୍ରାପ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଜାଣନ୍ତି କିଏ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି ଓ କରିଛନ୍ତି ହେଲେ ସୂଚନା  ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୋପନ ରଖାଯାଉଛି। ସେହିପରି ଏନଜିଓ ହୁଅନ୍ତୁ ଅଥବା ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଦାନର ପରିମାଣ ମଧ୍ୟ ସୀମିତ। ହେଲେ ପିଏ କେୟାର ଫଣ୍ଡ ଏଥିରୁ ବାଦ ବୋଲି ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ଯେଉଁ ଲୋକେ ଏପରି ଅନୁଦାନ ବା ଦାନ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ରିହାତି ଥାଏ ଯେପରି ଆୟକର ରିହାତି ଆଦି ସୁବିଧା ଅଛି। ହେଲେ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ଦାନ ଦେଇଥିବା ଲୋକେ ଏପରି ସୁବିଧାର ଦାବିଦାର ନୁହଁନ୍ତି।  କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ଗୋପନ ରଖାଯାଉଛି। ତେବେ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡ ମନ୍ଦିରର ହୁଣ୍ଡିକି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଚିଦାମ୍ବରମ।

NEW DELHI, JAN 4 (UNI):-Congress leader and former Union Finance Minister P Chidambaram arrived at Parliament house, in New Delhi on Thursday. UNI PHOTO-AK6U

ଚିଦାମ୍ବାରମ କହିଛନ୍ତି ଯେ  ଦାନ ଦାତାଙ୍କୁ ଟ୍ରଷ୍ଟି କୁହାଯାଏ। ତେବେ ଟ୍ରଷ୍ଟି ଦାତାମାନଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଡରୁଛନ୍ତି। ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡ ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଫଣ୍ଡ ସ୍ଥାପନା ପରେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଦାନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଫଣ୍ଡ ଗଠନ ପରଠାରୁ ପ୍ରାୟ ଦିନ କଂଗ୍ରେସ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡର ସ୍ୱଚ୍ଛତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି।  

   Related Posts