Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଏଟିଏମ୍‌ରେ ନାହିଁ ଟଙ୍କା, କିଲେ ଚିକେନ୍ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ୫ଶହରେ

15/12/2019 at 3:02 PM

ଗୌହାଟୀ ୧୫।୧: ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଆସାମରେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି । ବିରୋଧ ବେଳେ ବ୍ୟାପକ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟୁଛି । ହିଂସାକାଣ୍ଡ ପରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ଫଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ।

ଗୌହାଟୀରେ ଲୋକମାନେ ଉତ୍କଟ ଖାଦ୍ୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟଦେଇ ଗତିକରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଯାହା ଖାଦ୍ୟ ମିଳୁଛି ତାହା ଅତ୍ୟଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି । ଏମିତିକି ଏଟିଏମ ମେସିନ ଟଙ୍କା ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ କାର୍ଡ ସ୍ବାଇପ୍ ମେସିନ ଅକାମୀ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସେହିପରି ତେଲ ଟାଙ୍କି ଗୁଡିକରେ ମଧ୍ୟ ତେଲର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି । ତୈଳ ଯୋଗାଣରେ ସମସ୍ୟା, ଟଙ୍କାର ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସମସ୍ୟା ଥିବାରୁ ଟଙ୍କା ଟାଙ୍କିରେ ତେଲର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି ।

୭ଘଣ୍ଟା କର୍ଫ୍ୟୁ କୋହଳ ସମୟରେ ବଜାରରେ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଶନିବାର ସକାଳୁ ମାର୍କେଟ୍ ଖୋଲିବା ପରେ ପିଆଜ ଦର କେଜି ପ୍ରତି ୨୫୦ ଟଙ୍କା, ଆଳୁ ଦର କେଜି ପ୍ରତି ୬୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା । ଚିକେନ୍ ଦର କେଜି ପ୍ରତି ୫୦୦ ଟଙ୍କା । ମାଛ କେଜି ପ୍ରତି ୪୨୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ପାଳଙ୍ଗ ସାଗ ବିଡା ପ୍ରତି ୧୦ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୬୦ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି । ଗୌହାଟୀକୁ ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରୁ ପନିପରିବା ଆସିଥାଏ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଏଟିଏମ୍ ଗୁଡିକ ଖୋଲିବା କ୍ଷଣି ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଚାହୁଁ ଚାହୁଁ ଏଟିଏମଗୁଡିକରୁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ସରିଯାଇଥିଲା । ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଥିବାରୁ ପିଓଏସ୍ ମେସିନ ମଧ୍ୟ ଅଚଳ ହୋଇପଡିଥିଲା । ଶନିବାର ଦିନ ଏସବିଆଇ ମୋବାଇଲ ଏଟିଏମ ଭ୍ୟାନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲା ।

   Related Posts